Eft Nedir - Eft Saatleri

Maaş Kartı Kredi Kartı Olarak Kullanılabilir Mi?

Banka kartı olarak da adlandırılan maaş kartı son zamanlarda yapılan düzenlemelere göre kredi kartının yerine geçmektedir. Artık isteyen herkes maaş kartı ile alışveriş yapabilir hatta satın aldığı ürünleri taksitlendirebilir. Kart kullanımının hızla yaygınlaştığı günümüzde, banka kartının da kredi kartı olarak kullanılabilmesi herkesi sevindiriyor. Eğer banka kartınız yoksa ve kredi kartının size yüklediği faizlerden kurtulmak istiyorsanız hemen kendinize bir banka kartı almalısınız. Gidip banka kartını elinizi koyduğunuz gibi alamayacağınız kesin. Peki, banka kartına nasıl sahip olabilirsiniz?

Maaş Kartınızı Dildiğiniz Bankadan Alabilirsiniz

Türkiye de öğrenciden, emekliye, çalışandan ev hanımlarına kadar herkes banka kartı sahibi olabiliyor. Bunun için öncelikle hangi bankadan hizmet görmek istediğiniz önemli bir sorudur. Buna karar verirken banka kartı kullanımında bankaların en kadar hesap işletim ücreti kestiğini bilmelisiniz. Buna göre hesap açmak istediğiniz bankaya nüfus cüzdanınız ile gidip kendinize ait hesap açtırmalısınız. Eğer öğrenciyseniz öğrenci belgenizle bankaya gidip hesabınızı açtırabilir ve hesap kesim ücretinden muaf olabilirsiniz. Hesap açtıktan sonra kartınız banka tarafından size yaklaşık olarak 7 gün sonra teslim edilecektir.

Maaş Kartı İle Alışveriş Yapma

Türkiye de alışveriş yaparken kredi kartı kullanan kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Özellikle taksite bağlama olayı aldı başını gidiyor. Ancak kredi kartını bankalar her isteyene vermiyor. Kredi kartına sahip olmanın da şartları bulunmaktadır. Bu şartlara sahip olmayan müşteriler kredi kartına sahip olamamaktadır. Ancak bu sorunun çözümünü de bankalar buldu. Artık maaş kartları kullanılarak alışveriş yapılabiliyor hatta alınan ürünler takside bağlanabiliyor. Maaş kartı elbette çalışan kişilere veriliyor. Çalışan kişiler ay sonunda alacakları parayı maaş kartları ile bankadan çekebiliyor. Maaş kartları ile yapılan alışveriş fırsatını elbette her banka size vermiyor. Türkiye de maaş kartı ile alışveriş yapma fırsatını veren banka parmak ile sayılacak kadar azdır. Bu nedenle bu bankaları iyice araştırarak ve aldığınız ürünlere ekledikleri faizleri bilerek alışveriş yapmalısınız. Maaş kartı ile alışveriş yapmak istiyorsanız size bu fırsatı veren bankalarla görüşüp bilgi almalısınız.

Bir önceki yazımız olan Kredinin Ödenememesinin Doğuracağı Sonuçlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ