Eft Nedir - Eft Saatleri

Nasıl Kredi Çekerim?

Son yıllarda özellikle yüklü nakit ihtiyaçlar için bir çok banka müşterisi avantajlı faiz imkanları ile kredi çekip, çektikleri meblaları 36 aya kadar taksitlerle geri ödeyerek üstlerine tek seferde yüklü bir ödeme almaksızın kredi kullanıyorlar.Bu durum bir çok kişiye birden çok ihtiyaçlarını aynı zamanda karşılama özgürlüğü sunuyor.Evlilik , eğitim , tatil , taşıt , iş yeri  gibi yüksek miktarda ki nakit ihtiyaçları için kredi kullanmak bireyleri rahatlatırken , ihtiyaçlarını da kolayca elde etmelerine olanak sağlıyor.

Peki ama kredi çekmek ne şekilde oluyor.Özellikle ilk kez kredi çekmek isteyen banka müşteri için rehber niteliğinde olan yazımı kısa yoldan kredi çekmek isteyen banka müşterilerine de yardımcı olacak.

Kredi bankadan alınıp olarak belirli bir faiz ile vadeli olarak ödenmektedir.Kredi almak için öncelikle bir gelir belgesine sahip olmak gerekiyor.Çünkü bankalar kredi verirken bu kredinin geri ödeme süreçlerinden emin olmak istiyorlar. Kısaca kredi belgelenebilir bir geliriniz varsa kullanılabilir bir bankacılık ürünüdür.Günümüzde bir çok banka artık sadece gelir belgesi be nüfus kağıdı ile kredi kullanımı sağlattırabiliyor.Bu nedenle bu iki evrakla herhangi bir bankaya giderek kredi başvurusu yapabilir eğer sizden talep edilecek ek evraklar varsa bu evrakların teslimi sonrasında onay alırsanız kredi kullanımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Elbette krediye başvuru yapılabilen tek kanal banka şubeleri değil.Günümüzde internet ve mobil kullanımının yaygınlaşması ile beraber bankalar çok çeşitli kanallardan kredi başvurularını almaktadırlar.Bunlardan en pratik olanı her bankanın ana sayfasında bulunan kredi başvurma butonlarıdır.Bu botun aracılığı ile sizden istenilen bilgilerin doldurulabileceği bir forma ulaşabilirsiniz.Bu forma girilecek bilgilerin doğru ve istenmesi halinde belgelenebilir olması gerekir.Özellikle iş ve ev adresi , çalışma yılı , çalışılan kurum  ve gelir gibi kalemlerde hatalı bilgi girilmesi kredinizin onaylanması yerine reddedilmesine neden olabileceğinden gerçek olan bilgilerin girişini sağlanmak gerekiyor. Bu formu doldurmanızın ardından eğer banka sizden ek evrak taleo ediyorsa ön onay aldığınız belirten bir ekran gelecektirYada hızlı kredi veren bir banka üzerinden başvurunuzu ilettiyseniz girmiş olduğunuz cep telefonunuza bu bilgi birkaç dakika içinde iletilecektir. Eğer sizden evrak istenildiğinizi belirten bir bilgi aldıysanız ön onay sürecini geçmişsiniz demektir.Evrakların şubeye tesliminden sonra kredi kullanımınızı engelleyecek bir durum söz konusu değilse kredi kullanımınızı sağlamanız mümkün olacaktır.Eğer evrak istenmesine gerek yoksa bankaya yapacağınız başvuruda doğrudan onay mesajı almanızda söz konusudur.

Günümüzde şubesiz bankacılıkla beraber bankaya dahi gitmeden kredi kullandırımı mümkün olmaktadır.Hesabınızın bulunduğu bankaya başvurarak kredinizin onay alması halinde online sözleşme üzerinden kredi kullanım sözleşmesini onaylayarak hesabınıza para aktarımı sağlanabilmektedir.Şubeye bile gitmeden kredi kullanımı için hesabınızın bulunduğu banka ile görüşerek ilerleyebilirsiniz.

Kredi kullanım başvurusunun bir başka alternatif kanalı ise sosyal mecralardır.Facebook kredi Twitter kredi olarak adlandırılan bu kredi türlerinde başvurularınızı bankanın sosyal medya hesapları üzerinden iletmeniz mümkündür.Bu başvuruların sonuçları da gene sosyal medya hesabınıza yada cep telefonunuza mesaj olarak anında iletilmektedir.

Banka sektörünün yeni gelişmeye başladığı dönemde kredi kullanımı 1 haftaya yakın sürebiliyorken iletişimin yaygınlaşması ile beraber birkaç dakika içinde kredi onayı alabiliyor hatta birkaç dakika içinde yerinizden kıpırdamadan kredinizin hesabınıza aktarılmasını sağlayabiliyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan ING Bonus Kredi Kartı Başvuru ve Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde ing bonus kart, ING Bonus Kredi Kartı Başvuru ve ING Bonus Kredi Kartı Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ