Eft Nedir - Eft Saatleri

Noter Çalışma Saatleri

Noter, öncelikle bireylerin hak ve özgürlüklerini güvence altına alan bir kurumdur. Bireylerin haklarına özen gösteren Noter, hak yoluyla ortaya çıkan sorunların objektif bir şekilde çözülmesine yardımcı olmaktadır.  Noterde onaylanması gereken hukuk belgelerinizi onaylatabilir, eğer size ait bir eser yaratıyorsanız onun telif hakkı gibi işlemleri halledebilirsiniz.

Noter sözleşme olarak gayrimenkul satış vaadi sözleşmesine imzasını atmaktadır. Eğer alım ve satım işiniz varsa bunun sözleşmesini noterde yapabilirsiniz. Kanun hükümlerine göre hazırlanan ve kanunlarla ters düşmeyen bir kâğıdı notere götürdüğünüz zaman noter bu kâğıdı onaylayarak size geri verir. Kâğıda onay vermek için ise imza ya da mühür kullanmaktadır. Noter çalışma saatleri Türkiyedeki bankalar ve diğer çalışma alanlarıyla pek farklılık göstermemektedir. Noterde çalışmak için aranan şartlar diğer iş yerlerine göre katı olsa da çalışma saatleri noterde çalışmayı cazip hale getiriyor. Peki, noter çalışma saatleri hakkında neler söylenebilir?

Noter Çalışma Saatleri

  • Noterde saba mesaisi saat 09.00 da başlamaktadır.
  • 00 da başlayan mesai öğle molasına saat 12.30 da girmektedir.
  • 30 da başlayan öğle tatili 13.30 da sona ererek mesai başlamaktadır.
  • Akşam saat 17.00 da noter kapanmaktadır.

Noter İletişim Bilgileri

  • Noter İletişim Telefonu 0 312 218 80 00
  • Noter fax numarası 0 312 218 80 41

Türkiye Noterler Birliği

Türkiye noterler birliğine gitmek istiyorsanız Ankara ilinde ikamet etmeniz gerekmektedir. Söğütözü caddesinde yer alan Türkiye Noterler Birliği no.4’tedir.

Noter Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Noter yapılan işlemler sonucunda belli bir ücret tahsil ediyor mu?

Evet, Noterden yaptığınız işlemler sonucunda işlemin özelliğine göre verilen hizmet karşılığında belli bir hizmet ödüyorsunuz. Bu hizmet bedeli, yapılan işleme göre değişiklik göstermektedir.

Noter haftasonu açılıyor mu?

Hayır, noter Cumartesi ve Pazar Günleri çalışmamaktadır.

Noter Kapanış ve Açılış Saatleri

Noterde yapacağınız işlemler için sabah 09.00 da ya da akşam 17.00 da orada olmalısınız.

Noter hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız ya da bulunduğunuz ildeki noter hizmetlerini merak ediyorsanız direk şubeye gidebilir ya da internet üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Çalışma Saatleri başlıklı makalemizde İş Bankası Fax Numarası ve İş Bankası Telefon Numarası hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ