Eft Nedir - Eft Saatleri

Nüfus Cüzdanı İle Hangi Bankalara Kredi Kartı Başvurusu Yapılır?

Nüfus cüzdanı bir kişinin yanında bulundurması gereken en önemli şeylerden biridir. Bugün nüfus cüzdanınız ile pek çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bankalarda dahi nüfus cüzdanınız ile pek çok işlemi yapabilirsiniz. Bankadan banka kartınız olmadan da nüfus cüzdanınızı kullanarak para çekebilirsiniz. Bu nedenle dışarı çıkarken hiçbir zaman nüfus cüzdanınızı almayı unutmamalısınız. Peki nüfus cüzdanı ile bu kadar işlem yapılırken kredi kartı başvurusunda hangi bankalar nüfus cüzdanı kabul ediyor?

Nüfus Cüzdanı İle Kredi Kartı Başvurusu Yapılan Bankalar

Artık kamuda ya da özel sektörde yapmanız gereken işlemlerde nüfus cüzdanınızı kullanabilirsiniz. Özellikle bankalarda para çekme, kredi başvurusu ya da kredi kartı başvurularınızda nüfus cüzdanınızı kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi bankasından kredi kartı almak isteyen müşteriler bankaya kimlikleri ile başvurabilirler. Bunun dışında gerekli olan belgeleri banka zaten müşteriye bildirecektir. Kredi kartı sahibi olabilmeniz için belirli kriterleri de içermeniz gerekmektedir.

Garanti Bankası

Garanti bankası da nüfus cüzdanı ile kredi kartı başvurusu kabul etmektedir. Nüfus cüzdanınızı götürerek gerekli işlemleri halledip kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Garanti bankası da kredi kartı başvurusu için belirli kriterler içerme şartını belirtmektedir.

İş Bankası

Eğer nüfus cüzdanınız ile kredi kartı başvurusu yapmak isterseniz İş Bankasına gidebilirsiniz. Nüfus cüzdanı ile kredi kartı başvurusu yapma kolaylığını İş Bankası ile yaşayacaksınız.

Akbank ve Finansbank

Akbank ve Finansbank Türkiye de en çok kredi kartı veren bankalar arasındadır. Akbank’a ya da Finans bank’a kredi kartı için başvurmak isterseniz nüfus cüzdanı ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Diğer şartları da taşımanız halinde kredi kartınızı teslim alabilirsiniz.

Ziraat Bankası ve Halk Bankası

Kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsunuz ve yanınızda sadece nüfus cüzdanınız var. O zaman Ziraat bankasına ya da halk bankasına gidip kredi kartı başvurusunu nüfus cüzdanınızı kullanarak yapabilirsiniz.

Vakıflar Bankası, HSCB, Deniz Bank, Asya Bank ve TEB gibi bankalarda nüfus cüzdanı ile kredi kartı başvurusunu kabul etmektedir. Siz yinede kredi kartı başvurusunu yapacağınız bankadan nüfus cüzdanı ile başvuru yapıp yapamayacağınızı sormalısınız. Bu şekilde banka işlemlerini kısa sürede halledebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mil Kazandıran Kartlar Hangileridir başlıklı makalemizde mil kartlar ve mil puan nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ