Eft Nedir - Eft Saatleri

Odeabank İban Sorgulama

Para transferi yapmak ülkemizde en çok kullanılan banka işlemlerdendir. Bu işlemlerin yapılması eski zamanlara oranla çok daha kolay hale gelmiştir. Uzun uzun bekleyişler, yakında şube aramak gibi eylemler yerini artık IBAN numarasını öğrenme telaşına bıraktı.

Banka ya da müşteri numarası üzerinden de para transferi yapmak mümkün olsa da ; IBAN numarasının olması bu transferlerin garanti olmasını sağlamaktadır.

IBAN numarası 2010 yılından beri tüm dünyada kullanılan , bu para transferlerinin daha kolay ve masrafsız yapılmasının hedeflendiği bir yöntem olarak ortaya çıkmıştır. Bu işlemin yürürlüğe girmesiyle birlikte birçok banka yapılan işlemlerde değişikliğe gitmek zorunda kaldı.

Odeabank da bu değişikliğe giden bankalardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Özellikle şube bankacılığından ziyade teknoloji bankacılığı veya internet bankacılığı olarak karşımıza çıkan banka, müşterilerinin daha iyi hizmet alabilmesi için var gücü ile çalışmaktadır. Odeabank müşterilerinin daha iyi hizmet alabilmesi için yapmış olduğu uygulamaların başında para transferleri sırasında müşterilere büyük kolaylık sağlaması için İban numarası sorgulama ekranını açmıştır. Bu sorgulama ekranı sayesinde 26 haneli ve TR ile başlayan bir numaraya ulaşılacaktır.

Odeabank’a ait bir hesabın IBAN numarası nasıl öğrenilir?

 Bu yazımızda Odeabank’ın internet sitesinde açtığı İBAN sorgulama kısmının nasıl kullanılacağından bahsedeceğiz. Aşağıdaki aşamaları eksiksiz şekilde yaptığınız takdirde IBAN numaranıza rahatlıkla ulaşabileceksiniz.

  • Önce internet tarayıcınızı açınız.
  • Tarayıcınızın adres çubuğuna http://www.odeabank.com.tr/tr-TR/Sayfalar/iban-sorgulama.aspx yazarak, sayfayı açınız.
  • Açılan sayfada size sorulacak bilgileri bilip bilmediğiniz kontrol ediniz.
  • Önce kartınızın bağlı olduğu ili giriniz.
  • Sonra kartınızın bağlı olduğu şubeyi giriniz.
  • Ardından müşteri numaranızı
  • Son olarak hesap numaranızı girip, bilgilerinizi kontrol ediniz.
  • Bilgilerinizin doğru olduğundan emin olduktan sonra, en altta bulunan gönder butonuna basınız.

 

Bu işlemleri yaptıktan sonra yukarıda da bahsettiğimiz gibi 26 haneli bir IBAN numarası elde edeceksiniz. Bu IBAN numarası sayesinde istediğiniz şekilde para transferi yapabileceksiniz.

 

Eğer yukarıdaki işlemler konusunda sıkıntı yaşıyorsanız ya da daha fazla bilgi almak istiyorsanız ; Odeabank’ın 444 8 444 numaralı müşteri hizmetleri hattını arayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Odeabank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde 444 8 444 ve Odeabank’tan kredi kartı nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ