Eft Nedir - Eft Saatleri

Öğrenci Kredi Alabilir mi?

Üniversite kayıtlarının başladığı bu günlerde bir çok öğrenci masrafları için kredi çekmek üzere başvurularda bulunuyor.Bilindiği üzere devletin sunduğu öğrenim kredisi başvurularının henüz başlamaması başlasa dahi onay sürecinden sonra ocak ayında verilmeye başlanılacak olması ve öğrenim kredisinin toplu para olarak değil okulun sürdüğü dönemlerde aylık ödemeler halinde öğrencilere verilmesi öğrencilerin özel bankalara yönelmesine neden oldu.Tabi ki öğrencilerin kredi başvurularını arttırması ile beraber bankalar birbiri ardına eğitim kredisi kampanyaları başlattılar.Peki ama öğrenci olup herhangi bir geliri olmayan bireyler bu kredileri nasıl alacak ve daha da önemlisi nasıl geri ödeyecekler ?

 

Bankalar eğitim kredisi verdiklerinde bile gelir belgesini talep etmektedirler.Başvuru evrakları arasında 1. Sırada yer alan gelir belgesi olmadan yapılan başvurunun kabulü ne yazık ki mümkün olmuyor.Eğer eğitim görecek kişinin bir geliri yoksa kredinin çekilebilmesi için velisinden yada hamisi aracılığı ile başvuruda bulunması gerekiyor. Eğer öğrenci maaşlı bir işte çalışıyorsa bu iş yerinden alacağı gelir yazısı yada bordro ile başvuruda bulunabilir. Eğer öğrenci geçimini kendisi sürdürüyorsa geçimi sağladığı kaynağı belirtmesi gerekiyor.Eğer ailesinden destek alarak geçiniyorsa başvurunun ailesi tarafından yapılması şart.

Ayrıca öğrenci kredisi almak için bankalar okuldan alınan bir kayıt belgesi yada proforma fatura talep ediyorlar. Bu belgelerle beraber başvuru yaptığınızda okulun hesap numarasının yer aldığı belgeyide teslim etmelisiniz  ki ilgili hesaba aktarım sağlanabilsin.

Sözün kısası öğrencilerin kredi çekebilmesi için gelir belgesine sahip olması gerekir.Eğer gelir belgesi bulunmayan bir öğrenci kredi çekmek istiyorsa gelir belgesi ibraz edecek bir aile bireyinin üzerinden krediyi çekmeleri gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ