Eft Nedir - Eft Saatleri

Öğrenci Kredisi Veren Bankalar 2016

Öğrenim hayatı içinde okul ve diğer eğitim masraflarının karşılanabilmesi amacı ile bankalara kredi başvurusunda bulunmaktadır. Kişinin bankada bulunan hesabının aktif oluşu veya hesapta süregelen bir hareketlilik hali kredi onayına etki ederek süreci hızlandıran bir özelliktedir. Tüm bu etmenlerden uzak bir durum varsa aile içinden birilerinin yapacakları kredi başvurusu da kredi onayını sağlayacaktır.

Bankalar, ihtiyaç kredisi başlığı altında eğitim kredisini, müşterilerine dönem dönem yaptıkları eğitim kredisi kampanyaları ile uygun vade ve faiz seçenekleri ile vermektedir. Okuldaki eğitimin devamına yönelik olarak ders kitaplarına ait masrafların karşılanması, devlet ve özel üniversitede okuyanların her türlü giderleri bu kredi ile karşılanabilmektedir.

Aile kefaleti ile kredi kullanımın getirisi nedir?

Kişinin kişisel olarak bir banka ile çalışma durumunun olmaması veya hesaplarda bir aktivitenin olmayışı aile kefaleti ile kredi onayını gerektirir. Bankalar eğitim kredilerini hiçbir finansal aktivitesi olmayan kişilere gerekli garantiler sağlanınca tahsis edebildikleri için ailenin kefil olarak gösterilmesi muhtemel bir kredi onayını sağlayacaktır.

Bankaların kredi onayında istedikleri belgeler nelerdir?

  • Kredi başvurusunda ailelerin kefil olarak gösterilmesi
  • Maaşlı çalışılıyorsa geliri gösteren maaş bordrosu istenir

Bu krediye başvuruda bulunabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir.bankalar bu tür kredileri genellikle 24 ila 26 ay arasında değişen vadelerle kullandırmaktadırlar.

Öğrenci kredisi veren bankaların kredi ile ilgili detayları nelerdir ?

Öğrencilere eğitim kredisi temini yapan bankalardan ilki ziraat bankasıdır. Ziraat bankası 24 aya kadar vadelerle kredili mevduat veya taksitli olarak kredi kullanımına izin vermektedir. Kredi kullanım süresince hayat sigortası yapılması zorunludur. Bu kredinin geri ödemesini garantileyecek gerekli teminatların sunulması gerekmektedir .Bunlar, kefil gösterilmesi veya maddi teminat gösterilmesi şeklinde olacaktır .Diğer banka Denizbank’tır. Kurs, özel okul,dersane,üniversite masrafı gibi pekçok masraf kalemi bu kredi ile karşılanabilmektedir. Krediden faydalanabilmek için internet üzerinden başvuru veya banka şubesinden  şahsen başvuru yapılabilir. Denizbank öğrenci kredisine başvuruda bulunacak olanların; nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi,ikaamet belgesi veya son üç aya ait fatura ile öğrenci kişiye ait öğrenci kabul belgesi istenmektedir.

Öğrenci kredisi veren bankalar kişinin hesabının aktifliği veya çalışma durumu ile bunlar yoksa aile kefaleti ile kredi onayı verilebilmektedir. Finans sektörü içinde faaliyet gösteren pek çok kamu ve özel banka bulunmakta dönem dönem belirli kesime yönelik kampanyalar düzenlemektedirler. Öğrenci kampanyası da bunlardan biri olarak bankalar tarafından farklı vade ve faiz uygulamaları ile verilmekte kısa bir araştırma ile en uygun imkanı sağlayan bankadan temin edilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Taksit Ertelemeli Kredi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ