Eft Nedir - Eft Saatleri

Öğretmenlere Kredi Veren Bankalar

Bankalar, Türkiye de hizmet vermek için yarışırken şimdide toplumun temel taşı olan öğretmenlere uygun kredi içerikleri hazırlıyor. Öğretmen maaşları her ne kadar belli olsa da onlarda bütçelerini aşan durumlar da doğal olarak krediye başvurmak zorunda kalıyor. Yüksek faizli krediler almak istemeyen öğretmenler kendilerine sunulan özel avantajlardan yararlanmak istiyor.

Bankalar Öğretmenlerin Ekonomik Alanda Rahatlamasını İstiyor

  • Bankalar öğretmenlerin ekonomik alanda rahat etmesi için özel çalışmalar yapıyor. Peki bankalar bu kredileri neden veriyor?
  • Ekonomik anlamda verimi arttırmak
  • Ev almak isteyen, borcu olan, ayrı bir iş yeri açmak isteyen öğretmenlerin nakit para ihtiyaçlarını karşılaması
  • Vefa borcunun emekli, kadrolu ev kadrosuz öğretmenlere karşı ödenmesi

Gibi nedenlerle bankalar öğretmenlere özel kredi paketleri hazırlamaktadır. Bu hususta kısıtlı bir maaş ile geçinen öğretmenlerin hangi bankayla anlaşmak isteyecekleri muammadır. Düşük faiz oranları öğretmenlerin kredi çekerken en çok dikkat ettikleri hususlardan bir tanesidir.  O vakit yapılacak ilk iş öğretmenlere kredi veren bankalar ve bu bankaların faiz oranını öğrenmek olacaktır.

Öğretmenlere Hangi Bankalar Kredi Veriyor? Bu bankaların Faiz Oranları Nelerdir?

Öğretmenlere Türkiye de faiz veren banka sayısı parmakla sayılacak kadar azdır. Önemli olan bankaların faiz konusunda iyi hizmet vermesidir. Peki, öğretmenlere hangi bankalar kredi veriyor ev bu bankaların faiz oranları nelerdir?

  • Akbank Türkiye de öğretmenlere kredi veren bankalarımızdan bir tanesidir. Akbank öğretmenlere 24 ay içerisinde 30.000 TL’ ye varan krediler verirken, size aylık 1,35’den başlayan faiz oranlarını teklif ediyor.
  • Garanti Bankası da öğretmenlere kredi avantajlarıyla, cepleri oldukça rahatlatıyor. Garanti bankası öğretmenlere verdiği kredilerde 60 ay kadar vade sunabiliyor.
  • Vakıfbank öğretmenlere teknolojiyi kullanarak kredi alma kolaylığı sağlıyor. Cep telefonunda sms atarak kredi alabilecek olan öğretmenlerden vakıf bank hiçbir şekilde dosya masrafı talep etmeyecek.
  • İş bankası Vakıf Bank ve Garanti Bankası gibi ihtiyaç ev konut kredisi alanında en çok tercih edilenler arasında girdi.

Uygun faiz oranıyla her cebe hitap edebilen bu bankalar sizin ihtiyaçlarınıza cevap verebilmek için çalışıyor. Siz de öğretmenseniz ve kredi çekmek istiyorsanız bu bankalardan birine başvurabilirsiniz.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Mil Kazandıran Kartlar Hangileridir başlıklı makalemizde mil kartlar ve mil puan nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ