Ortalama Kredi Notu Kaç Olmalı?

Bankaların kredi ürünlerinden yararlanmak için kredi notunun belirli bir düzeyde olması gerekmektedir. Kişinin gelirinin yüksek olması durumunda dahi kredi notu eğer istenilen seviyede değilse kişiye kredi verilmemektedir. Buradan kredi notunun bankalar için ne kadar önemli olduğu anlaşılmaktadır. Ortalama kredi notu kaç olmalı konusunda sizlere bilgi vererek kredi çekebilmek için gerekli olan  puan aralığını öğrenebilirsiniz. Bu bilgiler ışığında kredi notu puanınızın kaç olması durumunda kredi çekebilmeye başlayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Kredi notu puanı 0 ile 1900 arasında değerlendirilmektedir. Puan ne kadar yükselirse kişinin banka ürünlerinden yararlanma durumu o kadar kesinleşir. Ancak herkes 1800 ve 1900 kredi notu puanlarına olmamaktadır. Bunun nedeni kredi notunun kişinin geliri ve mal varlığı ile de doğru orantılı artmasıdır. Bankaya olan borçlarınızı eksiksiz olarak ödeyebilirsiniz. Hiçbir gecikme yaşanmaya bilir. Ancak geliriniz ve mal varlığınızdan dolayı maksimum seviyeye gelemeyebilirsiniz.

Bu durumda ortalama kredi notu kaç olmalı sorusu sorulmaktadır. Ortalama olarak bir kredi notu puanına sahip olduğunuzda bankaların ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Bir bankadan rahatlıkla kredi kullanabilmek için 1500 ile 1700 arasında kredi notu puanı bulunmalıdır. Bu aralıktaki kredi notu puanına sahip olan kişiler gelirlerine uygun olarak bankalara borçlanabilmektedir. Kredi notu puanınızın bu aralıkta olması sizin herhangi bir riskinizin bulunmadığı anlamına gelmektedir.

1200 ve 1500’e kadar olan puanlarda orta seviye olarak belirlenmektedir. Bu aralıkta kredi notu puanınız varsa bankaların ürünlerinden yine yararlanabilirsiniz. Ancak bankalar limitlerini düşük tutacaktır. Bu kredi notu puan aralığında iseniz ve yüksek tutarlarda borçlanmak istiyorsanız bankalar sizlerden kefil isteyebilmektedir.

Ödemelerinizi her zaman düzgün bir şekilde yaparak kredi notunuzu yüksek tutabilirsiniz. Bu sayede her zaman bankaların ürünlerinden yararlanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Ne Zaman Yenilenir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ