Eft Nedir - Eft Saatleri

Polislere Özel Kredi Veren Bankalar

Birbirinden farklı sektörlere özel kredi imkanı sağlayan finans sektörü polis bakım ve yardımlaşma sandığı ortaklarına öze farklı kredi seçenekleri sunmaktadır. Bu krediler düşük faiz oranlı ,masraf kalemlerinde daha makul ücretler uygulanmakta veya hiç masraf alınmamaktadır. Kredi vade süreleri de uzun olup ödeme kolaylığı getirmektedir.

Polis bakim ve yardımlaşma derneği kısa adıyla polsan’a kredi imkanı tanıyan bankalardan biri Teb’dir.teb polis eşi ve polsan ortaklarına özel konut kredisi finansmanı sağlamaktadır. Bu kredi başvurusunda dosya masrafı alınmamakta, ekspertiz ücreti olarak 500TL ,ipotek tesisi ücreti olarak da 159.30TL alınmaktadır .Bu kredide polis sandığı ortaklarına özel faiz oranları belirlenmiştir.

Diğer banka iş bankası, polis bakım ve yardımlaşma sandığı ortaklarına ve polis eşlerine 120 aya varan vadelerle konut kredisi imkanı sunmaktadır. Bu kredi kullanımı için kredi tahsisi ücreti kredi limitinin %0.5’i oranında uygulanmaktadır. Fakat bankanın kampanyaya özel olarak bu ücreti sınırlaması da mümkündür. Kredi kapsamında fark ve konut sigortası yapılması sözkonusu olacak,evin metrekare fiyatına göre sigorta ücretleri de değişkenlik gösterecektir.

Garanti bankası da polislere özel kredi kampanyası yapan bankalardan biridir. Konut kredisi kullanan müşterilerinden daha önce konut kredilerinde uygulanan sabit ekspertiz ücretini maliyet hesaplamalarına göre belirlenen ücret üzerinden alacaktır. İpotek tesisi ücreti 160 TL olup kampanyaya özel faiz oranları üzerinden kredi tesisi yapılacaktır. Polis eşleri de aynı şekilde bu krediden faydalanabilmekte yaşa özel sigorta yaptıran ve uzun süreli grup hayat sigortası yaptıran müşteriler konut kredisine uygulanacak faizden 2 puan düşük tutarda kredi kullanımı yapabilmektedir.

Vakıfbank’ta polsan üyelerine konut kredi finansmanı sağlayan bankalardan biridir. Bu bankadan alınacak krediye ait dosya masrafı, kredi tahsis ücreti, ipotek tesisi ücreti gibi masraf kalemleri yer almaz. Fakat ekspertiz ücreti alınır ve miktarı da evin metrekare fiyatı ile lokasyonuna  göre değişir. Yine bu kampanyadan polis elleri de aynı koşullarda faydalanmaktadırlar. Bu kredi 120 aya varan vade ve uygun faiz oranları ile polsan üye ve polis eşlerini beklemektedir.

Polislere kredi veren bankalar arasından konut kredisi imkanı tanıyan dört banka bulunmakta ve ortak özellikleri itibariyle de kredi masraflarına yönelik özellikle dosya,ipotek,kredi tahsis ücreti gibi masrafları hiç veya makul seviyelerde tahsil etmekteler. Ekspertiz ücreti de genellikle maliyet ve konutun metrekaresine göre belirlenmekte.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan 2016 Yılı Memur Emekli Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ