Eft Nedir - Eft Saatleri

PTT Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin kamuya bağlı lojistik kurumuh PTT son dönemde bankacılık işlemleri üzerinden bir çok banka müşterisine destek vermektedir.Şuanda şubeler üzerinden destek sunan PTT gelecek dönemde banka şubeleri olarak varlığını sürdürebilir.Henüz PTT bürolarından destek veren bir yapıda olsa dahi krediden , kredi kartına , para transferi işlemlerinden ön yüklemeli kartlara kadar bir çok bankacılık ürünü için destek vermektedir.

PTT kredi kartı olarak bonus kartı kullanmaktadır.Kullanımda bonus üye iş yerlerinden puan kazanımı bu puanları indirim olarak yada bedava alışverişte kullandırma özelliği ile bilinen bonus kart Türkiye’nin en çok tercih edilen kartlarından biridir.Mastercard logolu olan PTT bonus kartı ile belirlenen kredi limitinde taksitli alışveriş yaparak ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz.

3 farklı özellikte bulunan PTT bonus kart ; klasik , gold yada platinum seviyelerinde bulunabilir.Puan kazandırımı olarak farklılaşan kart tipleri aynı zamanda kullanım limitlerinde de farklılaşmaktadır. PTT bonus kart ilk sene kart aidatı almadığı için ek bir ödeme doğurmadan kullanım imkanı vermektedir. İkinci seneden itibaren kart tipine göre klasik kartta 54 TL , Gold kartta 60 TL , Platium kartta ise 66 TL kart ücreti alınan bonus kartın alışveriş faizi diğer bankalara ait kredi kartlarının büyük çoğunluğunda olduğu gibi %2,02’dir.

Kartın iki adet ekstre kesşm tarihi bulunmaktadır.Bankalarda genellikle 4 yada 5 farklı tarihte ekstre kesilebiliyorken  PTT Bonus Kredi kartının ekstre kesim tarihleri her ayın 8’i yada her ayın 24’ü olarak tercih edilebilir. Kampanyalar ise bonus kartın internet sitesi üzerinden takip edilebilmektedir.

PTT’nin müşterileri için sunduğu PTT bonus kredi kartının başvuru işlemleri şuan için sadece PTT merkez ve PTT şubelerinden yapılmaktadır. PTT şubelerine başvuru için gidildiğinde bir form aracılığı ile bilgiler alınarak başvuru işlemi başlatılmaktadır.Elbette başvuru sırasında kimlik ve gelir belgenizi de PTT şubesine yada PTT merkezine iletmek gerekir.Başvuru işleminden sonra bilgileriniz müşteri veri tabanı üzerinden incelenerek doğrulama sağlandıktan sonra kredi kartı almak için uygun bir müşteri iseniz başvuru sonucunuz formda belirttiğiniz iletişim bilgilerinize SMS olarak iletilir.Kart basımından sonra kart gene formda belirtilen iletişim adresine gönderilmektedir. Talep halinde size en yakın PTT şube yada merkezinden de kartı almak mümkün olmaktadır.

Kartınız teslim edilip kullanım sağlandıktan sonra kart ödemeleri PTT şubelerinde yada PTTmatikler üzerinden yapılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Limitsiz Kredi Kartı Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde limitsiz kart ve limitsiz kart nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ