PTT’den HGS Etiketi Nasıl Alınır?

Otoyol ve köprülerde trafiğe karşı yeni önlem olan Hızlı Geçiş Sistemi kısaca HGS 17 Eylül 2012’de başladı. Trafiğin yavaş ilerlemesine sebep olan Kartlı Geçiş Sistemi’ne karşı geliştirilen bu çipli etiket sayesinde trafiğin daha hızlı ilerlemesi amaçlanıyor. KGS dönemi kapandı, HGS dönemi başladı. Henüz HGS Etiketine sahip olmayan bir çok araç sahibi bulunmakta. PTT’den HGS Etiketinizi alabilirsiniz.

PTT’den HGS Etiketi Almak İçin Gereken Belgeler

Bireysel başvuruda bulunan kişinin araç ruhsatı ile birlikte kimlik bilgilerini yetkili kişiye vermesi yeterlidir. Kısa bir süre içerisinde işlemler tamamlanacak ve HGS Etiketi verilecektir.

Tüzel kişiler için yapılan başvurularda ise araç ruhsatı ve kimlik bilgilerinin yanında imza sirkülerinin verilmesi gerekmektedir.

Eğer aracınızı sattıysanız PTT Merkez ya da iş yerlerinden iptal ettirebilirsiniz. Yeni bir HGS Etiketi alırsanız eski etiketinizin içinde bulunan bakiye kontrol edilerek yeni HGS Etiketinize aktarılır.

HGS Etiketinizde ki bakiyeyi kontrol etmek ve geçişlerinizi incelemek için 444 17 88 numaralı müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz ya da, HGS hesabınızla ilgili bakiye ve geçiş bilgilerine ve HGS geçiş ihlal cezalarına, http://hgsmusteri.ptt.gov.tr adresli internet sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan TekstilBank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama başlıklı makalemizde 444 00 50 basvuru, kredi kartı kaç günde gelir ve TekstilBank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ