Eft Nedir - Eft Saatleri

Refinansman Kredisi Nedir ve Nasıl Alınır?

Çeşitli bankalar vatandaşlara belirli faiz oranları ve müşteri profillerine uygun ödeme koşulları ile kredi vermek adına yıl içerisinde sık sık kredi teklifleri vermektedirler. Bu tekliflere başvuran vatandaşlarımız, bankaların istediği ön koşulları, kendi evrakları ile ibraz ederek kredi alabilirler. Zaman zaman başvurulan bu kredilerin oranları değişkenlik göstermektedir. Örneğin bayram zamanı dilimlerinde kredi faizleri neredeyse en uygun hale gelirken, diğer zamanlar biraz daha yüksek seyretmektedir.

Yıl içerisinde bu avantajlı zamanlar ve banka tekliflerinden yararlanan müşteriler, yeri geldiğinde daha avantajlı tekliflerle karşılaşabilirler. Örneğin kredi aldıkları bankanın kredi kartına da sahip olduklarında belirli harcama oranlarına göre bankalar ekstra teklifler sunabilirler. Bankaların müşterilerin yatırım durumu ve ne kadar zamandır müşteri tarafından tercih edildiklerine göre de değişken olarak yıl içerisinde dönem dönem cazip tekliflerini sunarlar. Mevcut kredisi işlemekte olan banka müşterileri bu daha cazip tekliflerle karşılaştıkları zaman bankalara geçerlilikte olan en iyi teklifi değerlendirmek adına başvuruda bulunabilirler.

Refinansman Kredisi nedir?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi banka müşterisinin mevcut kredi faiz ve oranlarını yeni avantajlı oranlarla değiştirerek kredi durumunu güncellemesine ya da müşterinin başka bir bankaya giderek diğer bankadan aldığı krediyi daha cazip oranlarla ödeyecek şekilde aktarmasına refinansman denir.

Refinansman Kredisi nasıl alınır?

Refinansman yapmayı düşündüğünüz bankaya giderek öncelikle hangi evrakları istediklerini danışmanız, daha sonrasında ise evrakları teslim ederek başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekir. Geri kalanını ise bankalar kendi arasında halledecek ve sizin için en uygun ortamı sunacaklardır.

Bankaların mevcut kredi oranlarını sık sık takip ederek sizler de en uygun koşullarla refinansman koşullarından yararlanabilir, ödemelerinizi sizleri zorlamayacak şekilde yapabilir ve ihtiyaçlarınızı her dönem rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı İle Elektrik Faturası Ödeme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ