Eft Nedir - Eft Saatleri

Rotatif Kredi Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Müşteri kavramı, pek çoğumuz için bireysel alış veriş yapan kişiler anlamına gelse de, özellikle bankacılık ve finans gibi büyük meblağların döndüğü bir piyasada, büyük şirketler ve kurumlar, KOBİler ve devlet kurum ve kuruluşları da sıklıkla müşteri olarak yer almaktadırlar. Bu tarz müşterilere, bireysel müşterilerden daha farklı bir yaklaşımla hizmet  vermek gerekir.
Rotatif kredi de bankaların kurumsal müşterilerine sundukları en önemli ürünlerden birisidir. Pek fazla bilinmediği ya da hakkında yeterince açıklama yapılmadığı için kafa karıştırıcı gibi görünse de, bu kredi aslında diğer kredi kartı ile kredi arasında bir mantıkla çalışır. Bankaya gidersiniz, bir teminat gösterirsiniz, firmanızın ihtiyacı olan meblağı kredi olarak alırsınız, daha sonra borcunuzu bankaya ödersiniz. Rotatif kredi ile ilgili yine de dikkatli olunması gereken noktalar vardır:
– Rotatif kredi, yapısı itibariyle kısa vadeli bir kredi çeşidi olarak hızlı bir şekilde müşteriye ulaştırılır. Bu durumda ödenen sıcak para banka tarafından “Masraflı Para” olarak görüldüğünden faiz oranları daha yüksek olur.
– Günlük faiz üzerinden işlem yapılan bir kredi çeşididir.

-Döneminde ödenmeyen rotatif kredi ana para üzerinden yüklü borçlanmaya sebep olur. Bu nedenle aksatılmaması gerekir.

Rotatif kredide, bankada her zaman için taahhütünüz kadar meblağda kredi olarak kullanmaya hazır paranız bulunur ya da bu para doğrudan sizde kalır. Geri ödemesi olmayan bu kredi firmaların kısa süreli fonlanabilmeleri için vardır, ve üç aylık periyodlarla faizi ödenerek kullanılır.
Rotatif kredi kullanırken dikkatli olmak gerekir, ve dönem sonu faizi hesaplanırken temel MS Office uygulamalarına güvenmek yeterli gelmez. Bunun nedeni pek çok değişken olan gelir gider tablosunun kontrolünün zorluğudur. Yine de, bankanızın çalışanları size gerekli bilgilendirmeleri yapacaklardır.

 

Bir önceki yazımız olan TEB Bonus Kredi Kartı Başvurusu ve Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde Teb Bonus, Teb Bonus Kart Başvuru ve Sonucu sorgulama ve Teb Bonus Özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ