Sanal Kart Nedir?

Üzerinde yaşadığımız dünyadaki hemen her şey sanallaşıyor; artık oyunların ve filmlerin sanal kopyalarını satın alıyor, arkadaşlarımızla sanal alemde görüşüp plan yapıyor ve sanal mağazalarda vakit harcayıp alış veriş yapıyoruz. Bankalarımız da sanal alemde artık, internet şubeleri ve mobil uygulamalarıyla fiziksel olarak olmasa da sanal alemde bankalarımız her zaman yanımızda.
Peki, her şey sanallaşırken kartlarımız sadece fiziksel boyutta mı kalacak? Elbette ki hayır, bankaların sunduğu bir yenilik olarak artık onların da sanal muadilleri var.
Sanal Kart Nedir?
Sanal Kart, kredi kartınıza bağlı olarak çalışan, ancak fiziki olarak sahip olmadığınız bir kart çeşididir. Bu kartı kullanarak gerek internet üzerinden, gerekse de telefondan alışveriş yapabilirsiniz. Bu kart, bankaların sanal alış verişi güvenilir kılmak konusundaki en önemli yeniliklerinden bir tanesidir.

Sanal Kart Nasıl Kullanılır?
Sanal kart numarası bankanız tarafından talebinize bağlı olarak oluşturulur. Bu kartın gerçek kartlar gibi güvenlik kodu, kullanma tarihi vs vardır. Bu kartın en önemli özelliği limitsiz olarak üretilmesidir, yani kartın bilgileri başkasının eline dahi geçse kartla alış veriş yapamaz, zira bakiye yoktur.

Bir önceki yazımız olan Rotatif Kredi Nedir, Özellikleri Nelerdir? başlıklı makalemizde Rotatif Kredi, Rotatif Kredi nedir ve Rotatif Kredinin Özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ