Eft Nedir - Eft Saatleri

Sanal Kredi Kartı Nedir?

Kredi kartı alışverişlerinizin daha güvenlikli olmasını istiyorsanız sanal kredi kartından yararlanabilirsiniz. Bu yazımızda sanal kredi kartı nedir nasıl kullanılır konularında sizlere gerekli bilgileri vereceğiz.

Sanal kredi kartı kredi kartı limitinizden oluşturulan ve sadece sanal ortamda kullanılabilen bir kart çeşididir. Sanal kredi kartını işlevi tamamen kredi kartı gibidir. Normal kredi kartından farkı ise sadece sanal ortamda kullanmak ve limitini sizin belirlemenizdir. Sanal kredi kartının limitini normal kredi kartı üzerinden yapabilmektesiniz. Sanal kredi kartından kullanılan tutarlar normal ekstrenize yansımaktadır.

Sanal kredi kartı kullanmanın amacı ise güvenliği daha da arttırmaktır. Bilindiği gibi günümüzde kredi kartı güvenliği konusunda büyük adımlar atılmış ve başarılı olmuş olsa da güvenli açıkları her zaman olmaktadır. Bu durumu engellemek içinse çeşitli ürünler çıkarılmaktadır. Sanal kredi kartı da bu ürünlerden biridir. Sanal kredi kartı kullandığınızda internet üzerinden veya mail order üzerinden yapacağınız alışverişler daha güvenlikli olacaktır. Bunun nedeni limiti istediğiniz zaman açıp istediğiniz zaman kapatmaktır. Alışveriş yapacağınız zaman limitinizi açmanız yeterlidir. Çekim sonrası limitinizi kapattığınızda kötü amaçlı kişiler bile olsa sizlerden herhangi bir ücret tahsil edemeyecektir.

Kullanacağınız sanal kredi kartını numaraları normal kredi kartı numaralarınızdan farklı olmaktadır. Bu nedenle sanki farklı bir kredi kartını tek seferlik kullanmak gibidir. Bu durumda sizlerin güvenliğini oldukça arttırmaktadır.

Sanal kredi kartını oluşturmak için bankanız ile görüşmeniz veya bankanızın internet şubesine giriş yapmanız gerekir. Bankanızın internet şubesinden sanal kart oluşturma bölümünden hemen sanal kartınızı oluşturabilirsiniz. Daha sonrasında sanal kartınıza limit belirleyerek sanal kredi kartı numaranız ile alışveriş yapmaya hemen başlayabilirsiniz. Yine internet bankacılığından istediğiniz zaman kartınızı kapatıp istediğiniz zaman yeni bir sanal kredi kartı açma imkanınız bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Sanal Kredi Kartı Nasıl Oluşturulur? başlıklı makalemizde sanal kredi kartı ve sanal kredi kartı nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ