Eft Nedir - Eft Saatleri

Şekerbank İban Sorgulama

Uluslararası para transfer sisteminin kısa adı olan ıban pekçok bankanın merkez bankası tarafından yayınlanan tebliğ gereği oluşturmak zorunda oldukları bir hesap numarasıdır. Bankalar kendi bünyelerinde bulunan hesap sahibi kişilere ait olan vadeli,vadesiz,altın ve döviz gibi tüm hesaplara ait ıban numarasını belirleyerek hesap sahibi kişilere sunmalıdırlar. Bu uygulama kredi  kartı hesaplarına ait olan hesap numarası dışında tüm hesaplar için geçerli olacaktır.

Şekerbank’ta bu uygulama dahilinde Türkiye bankalar birliğine bağlı olan bankalardan biri olarak ıban uygulamasını tüm hesaplar için ayrı ayrı olarak oluşturacaktır. Şekerbank’ta yine kendi bünyesinde yer alan hesap sahibi kişilere ait hesap numaralarını ıban numarasına dönüştürerek müşterilerine bildirmektedir. Bunu dört uygulama şekli ile yapabilmektedir.

Şekerbank ıban numarası kaç farklı şekilde öğrenilebilir?

  • http://www.sekerbank.com.tr/yatirimaraclari/ibandogrulama.jsp linkine tıklayarak ıban sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.
  • Banka uluslararası geçerliliği olan bu numarayı şubeleri vasıtası ile de sunmaktadır. Hesabın bulunduğu şubeye giderek hesap numarası bildirilir ve ıban numarası öğrenilir.
  • telefon bankacılığı yoluyla öğrenebilmek için 444 78 78 numaralı şekerbank müşteri hizmetleri numarasından sesli yanıt sistemi ile ıban sorgulaması yapabilirsiniz
  • sms yolu ile ıban numarasını öğrenebilmek için telefonunuzun mesaj yaz bölümüne  hesap numaranızı yazmalı ve 1953’e kısa mesaj göndermelisiniz.

Iban kullanımının getirdiği kolaylıklar nelerdir ?

İban özellikle yurtiçi ve yurtdışı para transferlerinin hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlayarak hesap numarasından kaynaklanan hatalı girişleri kontrol numarası sayesinde tespit ederek doğru uygulama yapılmasını sağlar. Sahip olacağınız ıban numaranız Türkiye’de 26 haneden oluşmakta son 16 hanesi hesap numaranızı göstermektedir.

Eft ve havale gibi para transfer işlemlerinizi sorunsuz ve hızlı bir şekilde yapmanızı sağlayan bu hesap numarası ile uluslararası düzeyde hesap numaranız tanınmış olacaktır. Şekerbank müşterisi ıban numarasını dilediği adımlardan birini seçerek öğrenebilir parasal konularda yaşadığı zaman ve maliyet kayıplarından tasarruf sağlayabilir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Vakıfbank İban Sorgulama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ