Şekerbank Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Ülkemizin değerli tarım ürünleri odaklı çalışan bankalarından Şekerbank, müşteri memnuniyeti ve müşterilerine sunduğu ayrıcalıklı imkanlar ve kredi koşullarıyla ön plana çıkmaktadır. Özellikle çiftçi dostu ve ülkemiz tarımını güçlendirmeye verdiği değer çeşitli iş koşullarında kredi fırsat ve imkanları olarak müşterilerine sunulmaktadır.

Her dönem uygun faizleri ve sarsılmaz bankacılık değerleriyle yürürlülüğünü koruyan Şekerbank, kredi kullanmak isteyen vatandaşlarımız için çok uygun bir alternatiftir.

Kredi ödemelerimi nasıl hesaplarım?

Kredi ödemelerinizi hesaplamak için önce bilmeniz gereken şeyler bankanızın size sunduğu faiz oranları ve sizin talep ettiğiniz para miktarıdır. Kısaca bir hesap yapmak isterseniz alacağınız kredi tutarınızı, faiz miktarı ve taksit sayısıyla ufak bir matematik işleme sokmanız gerekmektedir. Bunu anlatmaya çalışırsak, önce faiz miktarınızı 1 ile toplayarak taksit sayınız kadar olacak şekilde yan yana çarpıyorsunuz. (1+Faiz miktarı)x(1+Faiz miktarı)…  şeklinde. Daha sonra buradan çıkan toplam sonuçtan 1 çıkararak yazıyorsunuz. Faiz miktarınızı ilk işleminizden çıkan sonuçla çarpıp, buradan çıkan sonucunuzu ise 1 çıkardığınızda çıkan sonuçtan çıkarıyorsunuz. En son elde ettiğiniz rakamı ise kredi tutarınızla çarparak aylık ödeyeceğiniz ücreti belirleyebilirsiniz.

Daha kolay bir yöntemi var mı?

Kredi taksitlerinizin daha kolay yöntemi tabi ki de internet üzerinden hesaplama şeklinde gerçekleşiyor. Bunun için Şekerbank’ın kredi ürünlerini hesaplama sayfasına gidebilir veya Bankalar.org gibi siteler aracılığı ile Şekerbank ve tüm diğer bankalar için kredi ücretlendirmelerinizi hesaplayabilirsiniz.

Kredi taksitlendirmelerimi hesaplamam gerekli mi?

Daha önceden yapacağınız bu tarz ufak araştırmalar ile Şekerbank’ın size sunduğu kredi tekliflerinden haberdar olabilir ve bankanıza daha bilinçli bir şekilde gidebilirsiniz. Bütçenizin kaldırabileceği şekilde taksitlendirmeleri ön görerek bankaya gittiğinizde karşınıza sürpriz sonuçlar çıkmayacak ve müşteri temsilcinizle daha güvenli şekilde konuşabileceksiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Refinansman Kredisi Nedir ve Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde Refinansman ve Refinansman Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ