Eft Nedir - Eft Saatleri

Taksitli MTV Ödemesi Yapılabilir mi?

Motorlu taşıtlar vergisi ocak ve temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kere ödenir.Bu ödemeleri internet üzerinden plaka,gerçek kişiler için T.C. Kimlik numarası tüzel kişiler içinse vergi numarası ve arabanızın tescil tarihi ile sorgulatabilirsiniz.Bu tescil tarihi aracınız ikinci el ise noter satış sözleşmesindeki satış tarihi veya araç ruhsatı üzerindeki tarih,sıfır ise trafiği çıktığı tarih olacak şekilde girilmelidir.Motorlu taşıtlar vergisini hesaplarken aracınızın tipi,aracınızın yaşı ve motor silindir hacmi ne kadar ödeyeceğinizi belirliyor.

Günümüzde her şeyin bir kolay yolu olduğunu düşünürsek bunun olmama ihtimali olamazdı tabi ki.

Otomatik talimat verip ödemeyi unutmanız ihtimaline karşı kendinizi güvenceye alabilirsiniz,ya da zamanı geldiğinde internet üzerinden ödemenizi taksitlendirerek tamamlayabilirsiniz.
Motorlu taşıtlar vergisi ödemelerinizi internet üzerinden gerçekleştirirken desteklenen banka kartlarını taksit seçeneğini kullanabilirsiniz.İnternet Vergi Dairesi’nde yazdığı üzere gün içinde sorgulattığınız vergi borcunuzu gece 02:00 ile 22:00 arasında kredi kartınız ile taksitlendirerek ödeyebilirsiniz.MTV ödemelerinizi anlaşmalı bankaların kartlarıyla çoğunluğu 3 ay seçeneğine sahip olmak üzere taksitlendirebilirsiniz.Anlaşmalı bankalar ise şu şekilde;Akbank,Garanti Bankası,Halkbank,İş Bankası,Yapı Kredi,HSBC,FinansBank,TEB,VakıfBank,Ziraat Bankası,DenizBank,Türkiye Finans Katılım Bankası ve Aktif Bank.
Ayrıca Motorlu Taşıtlar Vergisi miktarını hesaplamak için cep telefonunuzdan MTV PLAKANO yazıp 1189‘a gönderdiğinizde ocak ve temmuz dönemlerinde ne kadar vergi ödeyeceğinize dair bilgi sahibi olabilirsiniz.Attığınız bu mesaj tabi ki ücretsiz değil,kullandığınız operatörün sms ücretlendirme sistemine göre ücretlendirilmekte.

Aynı şekilde Motorlu Taşıtlar Vergisi borcunuzu sorgulamak için mesajdan yararlanabilirsiniz.MTV PLAKANO TESCİLTARİHİ TCKimlik NO veya VergiKNO yine 1189‘a gönderdiğinizde toplam borçlarınızı yıllara göre görebilirsiniz,daha detaylı görmek isterseniz MTV AYRINTI  yazıp 1189‘a gönderebilir ve yıllara ait borcunuzun ocak ve temmuz aylarında ne kadar olduğunu görebilirsiniz.

Borçlarınızı biriktirip arabayı satarken öderim diye düşünmek yerine bu tarz parayı daha küçük meblağlarda ödeyebileceğiniz yöntemleri tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sanal Kart Nedir? başlıklı makalemizde Sanal Kart Nasıl Kullanılır? ve Sanal Kart Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ