Tarım Bağkuru Prim Ödemeleri Hangi Bankalara Yapılır ?

Tarım Bağkuru çiftçi bağkuru diye de bilinir. Çiftçilerin 15 gün prim ödeyerek emekli olabildikleri prim ödemesi türüdür. Bu sistem çiftçilerin emekli olmasında büyük katkılar sağlar. Çiftçiler daha az prim ödeyerek kısa sürede emekli olabilir fakat buna bağlı olarak emekli maaşları da düşük olacaktır.

Emeklilik için öncelikle %20 oranında prim alınmaktadır. Sağlık için bu prim ödemesi oranı %12,5’tur. Bu oran toplamda %32 civarına tekabül etmektedir. Burada belirtilen oranların çarpılmasıyla bütün ay primi hesaplanmaktadır. Tüm bu işlemlerden sonra yarısı alınır.

Tarım Bağkuru prim ödemeleri başta Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası ve Halk Bankası aracılığı ile yapılmaktadır. Akbank, Anadolu Bank, Denizbank, Finansbank, Fortis Bank, Garanti Bankası, İNG Bank, İş Bankası, Şekerbank, TEB, Tekstil Bank ve Yapı Kredi Bankası da ödeme alan diğer bankalardır.

 

Bir önceki yazımız olan World Albaraka Türk Kredi Kartı Borç Sorgulama başlıklı makalemizde Albaraka Türk ve Albaraka Türk World Kart borç sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ