Eft Nedir - Eft Saatleri

Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Taşıt satın almak isteyenler, sıfır ve ikinci el araçları satın almak için ağırlıklı olarak taşıt kredisini tercih ediyorlar. Böylece aydan aya taksitlerle bütçelerini zorlamadan istedikleri araca sahip olabiliyorlar. Kredi ile taşıt almaya karar verenler, tüm bankaların taşıt kredisi faiz oranları tablolarını incelemelidir. Faiz oranları %1.19 ile 1.45 arasında farklılık gösterebilmektedir.

Sıfır Kilometre Taşıt İçin Kredi

Sıfır kilometre bir taşıt almak isteyen ve bunun için kredi kullanmak isteyenler muhakkak farklı bankaların kampanyalarını incelemelidir. Bazı bankaların bazı taşıt firmaları ile anlaşmaları bulunabiliyor. Bu anlaşmalar dahilinde avantajlı kredi imkanları sunabiliyorlar. Sıfır kilometre taşıt almak isteyenler yine alacakları taşıtın markası ile iletişime geçebilirler. Şirket tarafından en uygun kredi ile satın alma seçenekleri ve anlaşmalı bankaların kampanyaları aktarılacaktır. Bazı bankalar taşıtın tamamına kredi verirken, bazı bankalar ise belirli bir yüzdesini kredi ile karşılamaktadır.

İkinci El Taşıt İçin Kredi

İkinci el taşıtın nereden alınacağı çok önemlidir. Sahibinden satın alınan taşıtlarda mutlaka krediye uygunluk sorgulanmalıdır. Bazı araçlar için kredi verilmeme durumu söz konusu olabilir. Galeriler aracılığı ile alınacak olan ikinci el taşıtlarda ise galeri yetkilisi kredi ile alakalı bilgilere vakıftır. Bu konuda doğru bilgilendirme yapılacaktır. İkinci el taşıtların tamamına genellikle kredilendirme yapılmaz. Miktara göre en az yüzde ellisine kredi çıkartılması mümkün olacaktır. Krediye uygun araçlar için kredi sorgulaması ve faiz oranları bilgilerinin alınması, bankaların internet sitelerinden mümkün olmaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için çalışılan bankanın şubesi ile de iletişime geçilebilir. Ayrıca başvuruların online olarak yapılabilmesi de mümkündür.

Bir önceki yazımız olan 2017 Banka Kredi Faiz Oranları başlıklı makalemizde 2017 banka kredi faiz oranları, faiz ve Faiz Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ