Eft Nedir - Eft Saatleri

TEB Bankası Traktör Kredisi

Türkiye Ekonomi Bankası her sene olduğu gibi bu sene de çiftçilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Daha önce başlatılan tarımsal proje kredisinin ardından traktör sahibi olmak isteyenlerinde sesini duyan TEB, tarımın daha çok verimli hale gelebilmesi ve çiftçinin daha fazla üretim yapabilmesi için çalışan bankalar arasındadır. Bu nedenle çiftçiler tarafından en çok tercih edilen bankalardan biri haline gelmiştir. Türkiye Ekonomi Bankası traktör kredisi projesi Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenen bir projedir. Traktör kredisi alan çiftçiler, tarım hayatında maddi sorunlar nedeniyle yaşadıkları kötü sorunları geride bırakarak daha çok ürün verebilecekler ve bunun karşılığında da maddi kazanç sağlayacaklar.

Türkiye Ekonomi Bankası Traktör Kredisinin Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

 • TEB traktör kredisinden yararlanabilmek için her şeyden önce kredi sicilinizin temiz olması gerekmektedir.
 • Cep telefonu ile banka yetkililerine kredi için ulaşmak istiyorsanız çağrı merkezi numarası olan 0850 200 0 666’yı arayarak detayları öğrenebilirsiniz.
 • TEB traktör kredisi almak istiyorsanız bulunduğunuz ildeki TEB bankasına giderek yetkili kişilerin de onayıyla bazı belgelerinizi tamamlamalısınız.
 • Türkiye Ekonomi Bankası traktör kredisini alan üreticilere 72 ay vade hakkı tanımaktadır.
 • Traktör kredisi almak isteyen çiftçiler bankaya giderken yanında çiftçi kayıt sistemi belgesini mutlaka götürmelidir.
 • Nüfus cüzdanınızın fotokopisini çektirerek bankaya teslim etmelisiniz.
 • Belgenizin içerisine ikametgâh senedinizi de eklemeyi unutmamalısınız.
 • Tapu fotokopileri ve kesin faturalarınızı da dosyanıza eklemelisiniz. Türkiye Ekonomi Bankasının traktör kredisi için istediği belgeleri mutlaka götürerek işlemlerinizi yetkili kişiler tarafından başlatmalısınız.

TEB Hangi Amaçlarla Traktör Kredisi Veriyor?

 • Türkiye ekonomi bankası çiftçinin üretimini arttırabilmesi ve ihtiyacı olan maddi desteği alabilmesi için traktör kredisi vermektedir.
 • Traktör kredisi ile çiftçiler yeni, yani kullanılmamış, ihtiyaçları fazlasıyla karşılayan traktörlere sahip olacaktır.
 • Bu şekilde Türk ekonomisi canlanacak, artık çiftçinin maddi zorluklar yüzünden yaşadığı sıkıntı sona erecektir.

Eğer siz de çiftçiyseniz, ürünleriniz için yeni ve işinize yarayacak bir traktör almaya maddi gücünüz yetmiyorsa Türkiye Ekonomi Bankasına uğrayarak gerekli bilgileri alabilir, şartları taşıdığınız taktirde kredi için başvurunuzu yapabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan TEB BANKASI MAKİNE-EKİPMAN KREDİSİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ