Eft Nedir - Eft Saatleri

TEB Dilekçe Örneği

Bilindiği gibi günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan kurumlardan biri de bankalardır. Şahıslara veya firmalara ait banka hesaplarında her türlü işlemin yapılması için, işlemi isteyen kişinin yazılı onayı ilk şart olarak karşımıza çıkar. Güvenlik önlemleri konusunda çok dikkatli olmaya çalışan bankalardan biri de Türk Ekonomi Bankası yani kısa adı ile T.E.B.’ dir. Eğer bu bankaya ait internetten kullanıcı şifreniz yoksa veya o an internet ulaşımı sağlayamadıysanız aşağıdaki TEB Dilekçe Örneği ile ilgili açıklamalar size işlemleriniz de kolaylık sağlayacaktır. Yapmak istediğiniz işleme göre farklılık gösterecek olan dilekçenin yazılışı çok zor değildir.

Nasıl Yazılır?

Bankanız sizden yapılmasını istediğiniz işleme göre değişen içerikte ama mutlaka sizin isim soy ad adres telefon ve imzanızın bulunduğu dilekçeyi almak zorundadır. Dilekçenizi yazmak için önce düz ve boş kâğıda sonrasında ise mutlaka mavi tükenmez kaleme ihtiyacınız olacaktır. Diğer renklerde yazılan dilekçeler bankalar tarafından kabul edilmemektedir. Dilekçeniz üzerinde ki üst sol köşede mutlaka hitap ettiğiniz kurum adı, işlemin yapılmasını talep ettiğiniz il adı ve tarih yazdıktan sonra istediğiniz işlemin detaylarına geçmek için satır başı yapabilirsiniz.

Dilekçenizin ikinci kısmı ise işlem detaylarından bahsetmeli açık ve net bir dille ne istediğiniz yazılmalıdır. Örneğin bankadan hesabınıza ait hareketlerin dökümünü talep ettiğinizde dilekçe üzerine “Bankanızda açılmış olan 12345 numaralı hesabıma ait 01.11.2016-30.11.3016 tarihleri arasında ki hesap hareketlerimin dökümünü rica ederim.” Şeklinde bir cümle yazabilirsiniz. Ne kadar detay verirseniz bankanızın sizin için işlem yapması o kadar kolay ve hızlı olur.

Dilekçenin sonuna ise isim, soy ad, adres ve telefon gibi iletişim bilgilerinizi yazmanız talebinize ait evrakların adresinize ulaştırılmasını kolaylaştıracaktır. Eğer bankanızdan size herhangi bir evrak göndermesini istemiyor, farklı bir işlem talep ediyorsanız adres yazmanıza gerek yoktur. Örneğin hesap kapama, kredi kartı iptali, Kredili Mevduat Hesabını kapatmak, kredinizin ödenmesi veya iletişim bilgilerinde ki değişiklik bildirimi gibi bir işlem talebiz var ise dilekçeniz de bu işlemlere ait detay belirttikten sonra isim, soy ad, telefon ve imzanızın olması yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Katılım Taşıt Kredisi başlıklı makalemizde Ziraat Katılım, Ziraat katılım taşıt ve Ziraat Katılım Taşıt Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ