Eft Nedir - Eft Saatleri

Tekstilbank BIC Kodu / Swift Kodu TEKBTRIS

1986 yılında kurulan Tekstilbank, kurumsal bankacılık, Kobi bankacılığı, ticari ve bireysel bankacılık konularında faaliyet gösteren bir bankadır.2015 yılında bankanın çoğunluk hisselerini Industrial and Commercial Bank of China (ICBC), CBC)satın almış ve ticaret siciline tasdiki de gerçekleştirilerek bankanın yeni ismi olmuştur.

Uluslararası fon transferlerinin güven içinde ve hızlı yapılmasını sağlayan banka kodlama  sistemi ile tüm dünya bankaları birbirlerini belirledikleri bu kod ile tanırlar. Dünya bankalarının fon transfer sisteminin kısa adı olan swift 1977 yılından itibaren uygulanmakta olup bu kodu kullanan bankaların uymaları gereken belli standartlar vardır. Kodlama sistemi 11 haneden oluşmakta olup ilk dört hanesi bankanın ismini oluşturan harfler sonraki iki harf Türkiye kodunu oluşturan TR en son iki hane ise yerel kodu ifade eder. Transfer işlemleri sırasında iki veya üç haneli banka şube kodu da eklenir .Eğer bu kod 10 hane olarak gerçekleşirse son harf x yazılarak 11 haneye tamamlanır.Tekstiilbank’in swift kodu da aynı şekilde oluşturulan bir kod numarasıdır .

Tekstilbank’a yapılacak para transferlerinde gerekli olan bilgiler nelerdir?

  • Ad-soyad
  • Iban veya hesap numarası bilgisi
  • Bankaya ait Swift kodu bilgisi

Yurtdışında bulunan bankaya yapılacak döviz transferlerinde gerekli bilgiler nelerdir?

  • Alıcı ad ve soyad bilgisi
  • Adres bilgisi
  • Iban numarası veya hesap numarası bilgisi
  • Swift kodu bilgisi
  • İşlem ücretinin alınacağı vadesiz hesap

Swift kodunun bilinmediği durumlarda bankanın bulunduğu ülke ve şehrin ilk iki harfini girdiğinizde karşınıza gelen listeden ilgili bankayı seçebilirsiniz.

Tekstilbank Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) tarafından çoğunluk hisseleri satın alınarak yeni ismine kavuşmuştur. Yurtdışı döviz transferlerinde kullanılan swift kodu aynen korunmuş TEKBTRIS olarak kalmıştır. Dünyada standart bir uygulama alanı bulan bu kod ile her türlü amaç için transfer işleminizi gerçekleştirerek zamandan ve paradan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi BIC Kodu / Swift Kodu YAPITRISFEX başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ