Ticari Kredi Notu Paketleri Nelerdir?

Bankalar tarafından en çok itibar edilen ve kredi onayında referans değer olarak kabul edilen findeks notu diğer adıyla kredi notu  Kredi kayıt bürosu tarafından gelişmiş bir algoritma kullanılarak sayısal verilere dönüştürülerek kullanıcının istifadesine sunulmuştur.

Findeks ürünleri; findeks notu, risk raporu, not danışmanım, çek endeksi, çek raporu,takipçi,izleme,uyarı sistemi, teminat mektubu durum sorgulama, karekodlu çek sistemi şeklinde olup hangi ürüne yönelik bilgi sağlanmak isteniyorsa gerçekleştirilecek üyelik başvurusunun ardından bilgi alınacak ürüne yönelik talep iletilir. Findeks ürünleri hakkında istenildiği an  bilgi sahibi olmak ve daha ekonomik hale getirmek için paket uygulamalar devreye sokulmuştur.

Paket ürün isimleri ve içeriğindeki hizmetler nelerdir?

Klasik pakette; notlu risk raporu, İzleme ve Uyarı hizmetleri bulunmaktadır. Bu pakette yılın her ani notlu risk raporu alınabilir ve kredi kartınızla ilgili bilgileri aylık olarak öğrenilebilir.

Gold takipçi pakette; Notlu risk raporu,İzleme,Uyarı ve takipçi hizmetleri bulunmaktadır. Klasik paket uygulamalarına ek olarak takipçi hizmeti sağlanarak kullanıcının kendini daha güvende hissetmesini sağlamak hedeflenmiştir.

Gold danışmanlık pakette; Notlu risk raporu,İzleme,Uyarı hizmeti, not danışmanlık hizmetleri yer almakta ve not danışmanlık hizmeti ile kendinize  özel finansal destek alabilirsiniz.

Premium paket;, Notlu risk raporu,İzleme,Uyarı, not danışmanlığı ve Takipçi hizmetleri yer almaktadır. Premium paketin içinde tün findeks ürünleri yer almakta ve finansal işlemlerinizin kontrolünü en sağlıklı şekilde yapma lüksüne sahip olursunuz.

Paket uygulamaların içindeki hizmetler ne anlama geliyor?

Risk Raporu: Şu an ve son 5 yıl içinde kapatılmış kredilerle ilgili grafiksel bir tablo oluşturarak mevcut iniş çıkışları ve gelecek dönem içinde alınabilecek bir krediyi ödeyebilme  performansını gösterir.

Findeks Kredi Notu: risk raporunun özeti mahiyetinde olup ödeme alışkanlıklarının puan sistemi ile değerlendirilmiş halidir.

İzleme: işlem yapılan bankalardaki  kredi, kredi kartı, limit, kredili mevduat hesaplarına ait borçlar tek bir ekran vasıtası ile izlenebilmektedir

Uyarı: kullanılan banka ürünleri ile ilgili aylık bazda uyarı veren bir sistemdir.

Takipçi: kullanıcıya ait tüm bilgilerin  sürekli olarak tarandığı, olası bir eşleşme durumunda kullanıcıya uyarı mesajı gösterilmektedir .

Not danışmanlığı: Findeks notunu  kontrol altında tutabilmek için uzmanların sunduğu kişiye özel bir hizmettir.

Kredi kayıt bürosu bağımsız denetim şirketleri ve Bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu tarafından sürekli denetlendiği için elde edilen verilerin doğruluğuna herkes itibar etmektedir. Son 5 yıl içinde kredi kullanımı yapan herkesin findeks notu vardır .Bu notun belli sınırlar içinde tutulması veya arttırılması ile ilgili bu paket uygulamalarından birini belirli bir ücret karşılığında edinip uzman birinden yardım alabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Avea ile Kredi Notu Öğrenme 1122 başlıklı makalemizde avea kredi notu öğrenme, kredi notu öğrenme ve kredi notu sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ