Eft Nedir - Eft Saatleri

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Bankaların kredi başvurularında kredi notuna çok büyük önem vermesi, kişileri de mecburi olarak başvurudan önce kredi notunu öğrenmeye itmiştir. Kredi notunu sorgulama yolları genel olarak ücretli olduğu için son zamanlarda ücretsiz kredi notu öğrenme konusu sıkça gündeme geliyor. Kredi notu sorgulamasının e-devlet gibi bazı kanallar üzerinden ücretsiz yapılabildiği söylenir olmuştur. Öncelikle bahsetmek gerekir ki, kredi notu sorgulama hizmeti hiçbir kanalda ücretsiz yapılmıyor. Şuan için bu hizmeti kullandıran tüm kanallar, ortalama 5 TL gibi bir ücret alıyor. Ayrıca e-devlet gibi sistemlerde hiçbir şekilde kredi notu hizmeti verilmiyor. Findeks, banka şubeleri, internet bankacılığı ve bazı mobil operatörler dışında kredi notu sorgulama hizmeti veren yer yoktur.

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Findeks sistemi KKB tarafından hizmete sokulan ve finans sektöründe kişilerin aynası olan bir hizmet ürünüdür. Buradan kişiler tüm kredi sicillerine ve bilgilerine rahatlıkla ulaşabilir. Findeks sistemine hem bireysel hem de kurumsal üyelik yapmak mümkündür. Sisteme kolayca üye olduktan sonra menü kısmından 4 TL gibi bir ücretle kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bu ücret, vereceğiniz banka hesabından düşecektir. Ayrıca Findeks sistemi, Türkiye’nin önde gelen 9 bankası tarafından oluşturulan Kredi Kayıt Bürosu’nun bir hizmeti olduğu için, en güvenilir kredi notu hizmetini veren kanaldır.

SMS Kredi Notu Öğrenme

Dileyen kişiler cep telefonları üzerinden tek bir kısa mesajla da kredi notu sorgulaması yapabilir. Bu işlem için ‘Riskim’ yazarak TC kimlik numaranızın son dört hanesini 4552’ye mesaj atmanız yeterlidir. Daha sonrasında kredi notunuz mesaj yoluyla tarafınıza iletilir. Bu işlem için sizlerden alınan ücret 5 TL’dir. Bu ücret de cep telefonunda bulunan TL bakiyesi üzerinden tahsil edilir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Nedir? başlıklı makalemizde kredi, kredi notu ve kredi notu nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ