Eft Nedir - Eft Saatleri

Vakıfbank 80 Yaş Üstü Emekli Kredi

Kamu bankaları arasında önemli bir yer tutan Vakıfbank yaş limiti 80’e kadar olan banka müşterilerine yönelik kredi kampanyası başlatmış, ptt ile yaptığı anlaşma gereği kredinin bu banka aracılığı ile alınabilmesine imkan verecek şartları oluşturmuştur. Bu krediden faydalanabilmek için 80 yaşın üstünde olmamak ve sosyal güvenlik maaşını  ptt aracılığı ile alıyor olmak gerekiyor.

Banka tarafından belirlenmiş yaşa kadar olan müşteriler için taksitli ihtiyaç kredisi adı altında verilen bu krediye başvurular ptt şubeleri aracılığı ile yapılmaktadır. Bir ptt şubesine uğrayarak burada bulunan kredi başvuru formunu doldurarak işleminiz için gerekli olan parti yerine getirmiş olursunuz. Bu aşamadan sonra başvurunuz olumlu değerlendirilir ve talebiniz onaylanırsa kredinizi yine ptt aracılığı ile kullanabilirsiniz.

Bankanın bu kredi için belirlediği özellikler nelerdir?

  • 20.000.-TL’ye kadar limit,
  • 36 aya varan vade seçenekleri,
  • Cazip faiz oranları

Vakıfbank yukarıda belirtilen özellikler çerçevesinde 80 yaşına kadar olup maaşını ptt aracılığı ile alan emekli müşteriler için taksitli ihtiyaç kredisi kampanyasını başlatmıştır. Bankanın bu kredi için önemle belirttiği konu, müşteri yaşı ile kredi vade süresinin toplamının 80 yılı geçemeyeceği doğrultusundadır

Bu krediden 80 yaş üstü kişiler faydalanabilir mi?

Kampanya kapsamında önemle belirtilen konu vade süresi ile kişiye ait yaş toplamının 80 yılı geçmemesidir. Yani 36 ay süre ile alınan bir kredide kişinin 77 yaşında olması gerekir.3 yıl sonra yani vade süresi dolduğunda 80 yıl tamamlanmış olacak ve banka tarafından belirtilen yaş sınırına ulaşılacaktır. Dolayısıyla 80 yaşında olan biri bu krediden faydalanabilmek adına başvuruda bulunduğunda kredi başvurusuna olumsuz yanıt alacaktır.

80 yaş sınırlamasının nedeni nedir?

Banka tarafından getirilen bu yaş sınırlamasının nedeni yaşla birlikte artan ölüm riskidir. Kişiye verilen bir kredinin ölüm gibi bir nedene bağlı olarak çıkmaza girmesi istenen bir durum değildir ve bu durumun önüne geçilmesi adına bankalar tarafından yaş sınırlaması getirilmektedir.

Vakıfbank ve ptt arasında yapılan anlaşma gereği emekli maaşını PTT’den alanlar krediye ihtiyaç duyduklarında Vakıfbank’ın üst limiti 20.000 liraya varan taksitli ihtiyaç kredisinden faydalanabilmektedirler. Başvuruların ptt şubelerinden yapılıp krediye ait taksit ödemelerinin yine ptt aracılığı ile yapıldığı bu kredi Vakıfbank tarafından tahsis edilmektedir. Bankanın herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan maaşını alan vatandaşlardan 80 yaş üstü olmama şartı en önemli sınırlandırmadır.

Daha önce paylaşmış olduğumuz Emeklilere Kredi Veren Bankalar ve  Emeklilere Faizsiz Kredi Ziraat bankası makalelerimize göz atabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Huseyin dedi ki:

    Krediye bankadan bas vurabilirmiyizz

BİR YORUM YAZ