Eft Nedir - Eft Saatleri

Vakıfbank Kredili Bankomat Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bankada bulunan hesabınızda para olmadığı durumlarda bankalar tarafından size kredili mevduat hesabı olarak bilinen bir hesap açılır ve limitiniz dahilinde bu hesaptan para çekebilirsiniz. Bankaların bu tür hesaplar için değişik tanımlamaları bulunmaktadır. Kimi banka artı hesap olarak adlandırmakta Vakıfbank ise bu hesaba kredili bankomat hesabı demektedir.

Kredili mevduat hesabı olarak hesapta para olmasa bile eft,havale,otomatik ödeme talimatı verilecek elektrik,su,doğalgaz faturaları ile kira ödemeleri de bu hesap vasıtası ile yapılabilmektedir. Bu hesabı kullanmak isteyenler,  işleyen faiz oranı nedeniyle oldukça karlıdır denilebilir. Kullanılan gün sayısı kadar faiz işlemekte, ödeme yapılan tutar toplam miktardan düşüldükten sonra kalan kısma isabet eden tutarın faiz ödemesi yapılır. Bu hesabı kullanan kişiler ellerine para geçtikçe hesaba işleyen faizi hemen ödemeli anapara ödemesini daha sonraya bırakmalıdırlar.

Bu hesaba işleyen faiz oranı ne kadardır?

Vakıfbank bankomat hesabı söylediğimiz gibi diğer hesaplara göre kullanımı daha avantajlı bir kredi türüdür. Günlük işleyecek olan faiz 1000 liralık bir kullanım ve bir aylık vade süresinde 28 liraya gelecek ve bu hesabın kullanım maliyeti olarak hiçbir komisyon  ve masraf ödemesi yapılmayacaktır.

Bu krediyi kullanmak isteyecek olan birinin getirmesi gereken belgeler nelerdir ?

Kredili bankomat hesabına başvuracak olan birinin;

  • Kimlik aslı veya fotokopisi ile ehliyet aslı ve fotokopisi
  • Geliri ispatlayan beleyeler (çalışan ise bordro, kira geliri varsa banka makbuzu, lira kontratı gibi belgeler ibraz edilir)
  • İkameti gösterir belgede bankaya verilir.(Fatura kabul ediliyorsa adınıza düzenlenmiş fatura da ikamet belgesi niteliğindedir )

Kredili bankomat hesabına yönelik belirlenen limit ne kadardır?

Bu krediye ait belirlenecek limit kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bunun sebebi herkesin farklı kredi notuna sahip oluşudur. Kredi notu yüksek birinin kullanım yapabileceği limit daha üst seviyelerde olurken notu orta seviyelerde olan birini kullanım miktarı da daha düşük olacaktır Benzeri şekilde gelir durumu da kredi miktarını belirleyen bir başka faktör olarak belirleyici özelliktedir.

Vakıfbank kredili bankomat hesabı banka hesabında yeterli bakiyesi olmayan kişilerin faydalanması için ortaya çıkarılmış olan bir hesap şeklidir. Limiti gelir durumunuz ve kredi notuna göre belirlenen bu kredi için ödenecek faiz uygun oranlarda sunulmaktadır.1000 liralık kredinin 30 gün sonunda işleyen faizi günlük 1 lira civarına gelmekte ve işleyen faize ait ödeme yapılırsa anapara ödemesi daha sonraki bir zamanda yapılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ölen Kişinin Kredi Kartı Ve Kredi Borcu Silinir Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ