Eft Nedir - Eft Saatleri

Vergi Dairesi Çalışma Saatleri

Türkiye de mükellef olan kişilere vergi adına olan tüm konularda hizmet sunan dairelerdir. Bu idari birimlerin de banaklar gibi belirli bir çalışma saati vardır. Vergi dairesinde çalışmaya hak kazanan çoğu insan genel olarak memur olarak tanımlanmaktadır. Çalışma saatleri özel sektöre göre oldukça iyileştirilmiş olan veri daireleri her yıl memur alımı yaparak iş umuduyla bekleyen kişilere iş kapısı açmaktadır. Vergi dairesinde çalışan bir insanın iş saati özel sektörde çalışan kişilerin iş saatiyle yaklaşık olarak 3 saat kadar farkla göze çarpmaktadır. Eğer vergi dairesinde çalışıyorsanız hafta sonu tatillerinizi de göz önüne alabilirsiniz. Bu şekilde çalışma saatlerinin ne kadar makul olduğunu anlayabilirsiniz. Peki, vergi dairesi çalışma saatleri nasıl ayarlanmıştır?

Vergi Dairesi Çalışma Saatleri İçin Ne söylenebilir

Vergi dairesinde bir işinizi halledeceksiniz ya da vergi dairesinde çalışmak istiyorsunuz. Bunun için ilk olarak vergi dairesinin çalışma saatlerine göz atacağınızdan emin olabilirim. Vergi dairesi çalışma saatleri şu şekildedir:

  • Vergi dairesi hafta içi çalışma saatleri
  • Hafta içi iş başına saat 08.30 da başlayan vergi dairesi saat 12.00 da öğle tatiline girmektedir.
  • 00 da öğle tatiline giren vergi dairesi saat 17.30 da iş bitimi yapmaktadır.
  • Vergi daireleri hafta içi çalışma saatlerinin dışında hafta sonu hiçbir şekilde çalışmamaktadır.
  • Vergi dairesinde vezne hizmetinden yararlanmak istiyorsanız saat 16.00’a kadar vaktiniz vardır.
  • Vergi dairesi Türkiye de yer alan tüm vatandaşlara hizmet vermek ile yükümlüdür. Bu nedenle yapmak istediğiniz işlemleri içeren hizmetlerden vergi dairesinde yararlanabilirsiniz.
  • Vergi dairesi iletişim adreslerini merak ediyorsanız bulunduğunuz şehirdeki vergi dairesinin numarasını ayrı bir şekilde öğrenmelisiniz.
  • Eğer İstanbul da yaşıyorsanız internet üzerine İstanbul vergi dairesi şeklinde yazarak vergi dairesinin telefon numarasını öğrenebilirsiniz.
  • Türkiyede her sene farklılık gösteren yaz ve kış uygulama saatleri vergi dairesinde de farklılık göstermektedir. Bu farklılık sadece yarım saattir. Veznelerin saat 16.00 da kapandığını varsayarsak işlemlerinizi daha erken halletmeniz gerekmektedir.
  • Siz de vergi dairesinde işlem yapmak istiyorsanız E- Devlet şifrenizi alarak ya da direk vergi dairesine giderek bu işlemlerinizi halledebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan PTT Çalışma Saatleri başlıklı makalemizde ptt hesap açma ve ptt iletişim bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ