Eft Nedir - Eft Saatleri

Yılbaşı Kredisi Nasıl Alınır?

Bankacılık ve finans sektörü, parasal hizmetlerden ve paranın dönüşünü sağlamaktan beslenen bir sektördür. Bu nedenle de bu sektörde hizmet veren kurum ve kuruluşların dönemsel maddi sıkıntıların yaşanabildiği ya da harcamaların çok olduğu dönemlere ait özel kampanyalar düzenlemesi alışılageldik, hatta beklenen bir durumdur. Bayramlarda, tatil dönemlerinde, yılbaşlarında sık sık  bankalar uygun fiyatlı krediler sağlamaktadırlar. Bu krediler aslında ihtiyaç kredilerinin çeşitlemeleri olsalar da, farklı dönemlerin şartlarına uygun olarak tekrar düzenlenmektedirler. Hemen hemen bütün bankaların Yılbaşı Özel Kredileri bulunmaktadır.

Peki, yılbaşı yaklaşmaya başladı ve süslemeleriyle, aydınlatmalarıyla, yemesi -içmesi, tombalasıyla ve belki de küçük bir tatiliyle tam teşekküllü bir yılbaşı geçirmek istiyorsunuz diyelim; çalışan insanların çok da fazla tatil fırsatı olmuyor sonuçta. Bu durumda ne yapmak gerekir? En iyi çözüm, maddi yükü birden arttırmak ya da kredi kartlarına yüklenmek yerine kredi kullanmak olabilmektedir. Yılbaşı kredileri dönemsel kredilerdir, yılbaşı öncesinde piyasaya sürülürler bu nedenle ilk olarak bu kredilerin çıkış tarihlerini takip etmek gerekir. Bir defa bu krediler piyasaya sürüldüğünde, istediğiniz şartlara en  uygun olan bankaya giderek kredinizi alabilirsiniz.

Yılbaşı Kredisi Almak İçin Gerekenler

Yılbaşı kredisi almaya karar veren vatandaşlarımızın alması gereken belgeler, nüfus cüzdanı, ikametgâh adresini gösteren evraklar ve aylık olarak kazandığı gelir belgesidir. Bu belgelerle bankalara başvuran kişiler banka şubesindeki temsilciler aracılığıyla hızlı bir şekilde kredilerini kullanabilirler. Bu krediler ihtiyaç kredileri kapsamında ele alınırlar. Bu nedenle yukarıda adı geçen zorunlu belgeler bütün ihtiyaç kredileri için gerekmektedir. Evraklarınızı şubeye teslim etmenizin hemen ardından kredinizi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Yılbaşı kredilerini almak için evrak tesliminden sonra bekleme süresi bankaların çok büyük bir kısmında yoktur.

Maaş Yazısı Örneği için Tıklayın.

 

Bir önceki yazımız olan Sigortasız Kredi Çekebilir Mi? başlıklı makalemizde işssize kredi, sigortasız kredi ve Sigortasız Kredi Çekilebilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ