Eft Nedir - Eft Saatleri

Ziraat Bankası Borç Ödeme Kredisi

Düzensiz kredi yada kredi kartı kullanımı , ödeme güçlüğü durumuna düşme , işlerin bozulması , işsiz kalma gibi nedenlerle her yıl hatta her ay bir çok kredi kartı yada kredi müşterisi borçlarını ödeyemez duruma gelerek takip süreçlerine girmektedir.Banka ürünleri sık olarak kullanan kişiler için borçlarının gecikmesi yada takip süreçlerine girmek gelecek dönem için sıkıntı yaratacağından bir çok kişi borçlarında bir gecikme olacağını düşündüklerinden tek bir banka üzerine kredi kullanarak borçlarını kapatmakta ve tek bir kanala belki daha uygun faiz seçenekleri ile ödeme yapmaktadırlar. Banka müşterilerinin banka borçlarını kapatmak için bir diğer bankadan borçları tutarından kredi almalarına borç kapatma kredisi adı verilmektedir.Her ne kadar borçla borç kapanmaz diye bir atasözümüz olsa da günümüzde yüksek borçlarından borç kapatma kredisi alarak kurtulan banka müşterilerinin sayısı azımsanmayacak sayıdadır.

Ziraat bankasının borç ödeme kredisi tüketici kredileri kapsamında değerlendirilen bir kredidir.Mevcut borcunuzu kapatmak üzere Ziraat bankası tarafından verilecek bir tüketici kredisi alarak uygun faiz oranları ile tüm bankalarda ki borçlarınızı ziraat bankasın taşıyarak yani borçlarınızın tamamını kapatıp uygun vadeler ile ziraat bankasından alacağını krediyi ödeyerek borçlarınızdan kurtulabilirsiniz. Tüketici kredisi kapsamında alacağınız borç ödeme kredisi 36 aya kadar vadelendirilebilir.Esnek geri ödeme yöntemleri sayesinde gelir durumunuza göre geri ödeme planı düzenleyebilirsiniz. Bu sayede aldığınız kredi ile borçlarınızı ödeyerek rahata erebilirsiniz.

Ziraat bankası borç ödeme kredisi için bankanın sizden talebi normal kredi başvuru evrakları dışında borçluluk durumunuzu gösteren belgeler olacaktır.Bu borç tutarına karşılık gelen kredi için uygun faiz oranları ile  başvurunu aldıktan sonra kredinizin onaylanması ile beraber borçlarınızın kapandığını gösteren belgeleri ayrıca talep edeceklerdir.Diğer borçların ödenmesi istenilirse müşterinin kendisi tarafından yapılabileceği gibi istenilirse banka tarafından EFT yöntemi ile diğer borçların kapatılması sağlanabilir. Her iki durumda da diğer bankadan güncel hesap özetinizin Ziraat bankasına teslimi gerekmektedir.

Borç ödeme kredisini aldığınızdan mevcut borçlarınızda olduğu gibi bir zorluk durumu yaşamamak adında ödemelerinizi düzenli yapmanızı öneriyoruz.Diğer kredilerin bir anda kapatılması her ne kadar kredi notunuzu iyileştirmiş olsa da düzensiz ödemeler sonucu aynı duruma düşülmesi halinde kredi notunuz olumsuz etkileneceğinden yeni bir borç kapatma kredisi alamamanız söz konusu olabilir. Bu durum borçluluk durumunuzu daha fazla riske sokacağından Ziraat Bankası borç ödeme kredisini zamanından ve düzenli olarak ödemeniz lehinize olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Yardımı Kimler Alabilir? başlıklı makalemizde evlilik yardımı ve evlilik yardımı nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ