Ziraat Bankası Borçlu Cari Hesap Kredisi

Cari hesap bankacılık alanında; belirsiz süreli olarak istenilen para cinsinden açılıp herhangi bir faiz, kar gibi beklentiler olmadan para çekme ve yatırma gibi işlemlerin yapıldığı bir hesap türüdür.
Borçlu cari hesap ise; bankaların kredi başvurusu yapan müşterilerine para yatırma ve çekme olanağı verdiği belli bir limiti ve hesap sonlarında işleyen faiz sistemi olan bir kredi türüdür. Borçlu cari hesap kredisi, bankacılık jargonunda rotatif kredide denilen  piyasada genellikle çek karşılığı verilen  kredi olarak bilinmektedir. Rotatif kredi, kısa vadeli ihtiyaçların karşılanması için belli teminat karşılığında limiti belli olan bir tutarı mart,haziran,eylül,aralık dönemleri sonunda faiz hesaplaması yapılarak ödemesi gerçekleştirilen bir kredi türüdür.

Borçlu cari hesap kredisine faiz uygulaması var mı?

Bankalar borçlu cari hesap kullandırdığı müşterilerinden genellikle üçer aylık dönemlerde bazende hesap sonlarında belli faizler işleterek bu krediden yararlanma imkanı tanımışlardır. Banka müşterisi vadesi gelmemiş çekleri bankada teminat olarak gösterip karşılığında borçlu cari hesap kredisi kullanımı sağlayacaktır.ZİRAAT bankası uygun faiz ve ödeme seçenekli kredilerini acil nakit ihtiyacı olan  müşterilerine açtırmış olduğu bu hesapta her an kullanıma hazır bulundurmaktadır. Bu kredi kullanmaya başlandığından itibaren maksimum 12 aylık vade  ve üçer aylık dönemlerin sonunda veya hesabın kapanışında faiz tahakkuku yapılarak kullandırılır. Nakit ihtiyacı olan müşteriler en yakın ziraat bankası şubesine giderek gerekli evrakları temin edip  kredi başvurusunda bulunabilirler.

Ziraat bankası müşterilerinin  nakit ihtiyaçlarının karşılanması için parasal dönüşüm hızı  yüksek bir araç olan borçlu cari hesap kredilerini, belirli teminatların alınmasıyla kullanım imkanı sunan devlet destekli köklü bir kamu bankasıdır.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Eczane Destek Paketi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ