Eft Nedir - Eft Saatleri

Ziraat Bankası İnternet Şifresi Nasıl Alınır?

Hayatımıza girişiyle birlikte iş yük0n0 üzerimizden ne kadar çok aldığını derinden hissettiğimiz internet ve onun yaygın kullanımı her alanda uygulama alanı bularak hayatı kolaylaştırıyor
Bilhassa bankacılık sektöründe şubeye gitmeye gerek kalmadan  bulunduğunuz yerden vereceğiniz talimatlarla birçok işleminizi halletme imkanını biliyorsunuz. Ziraat bankası da işte kullanım alanı tüm dünyayı saran bu ağ sayesinde müşterilerin daha iyi bir hizmet vermek amacında olan yenilikçi bir banka. Ziraat bankasının internet bankacılığı hizmetinden yararlanmak için bankada vadesiz bir hesabınızın olması gerekir.Ama sadece hesabınızın olması yeterli değildir. Bunun için izlenmesi gereken iki yol vardır .ilki bir ziraat bankası şubesine giderek başvuruda bulunmak diğeri ise müşteri hizmetleri numarasından ulaşarak banka kart numarası ve şifresi bilgilerini verip internet şifresi almak olacaktır. Şubeye gidildiğinde nüfus cüzdanı ve banka kartınızı ve kullanmakta olduğunuz telefon numaranızı ilgili memura vererek işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bu aşamalar geçildikten sonra başvurunuz  hızlı bir şekilde değerlendirilerek sonuçlandırılacaktır.

Ziraat bankası internet müşteri numarası ve şifre nasıl alınır?

Gittiğiniz banka şubesi tarafından size kapalı bir zarf içinde parolanızın yer aldığı bir zarf verilir. Bu aşamada yapmanız gerekenler ;

 1. Ziraat bankasının sitesi olan ziraat.com.tr adresinde sağ üst köşedeki internet şubesi giriş butonuna basıyoruz. çıkan ekranda müşteri numaranızı girmeniz gerekecektir. Bu numara 16 haneli hesap numaranızın ortasında yer alan 8 haneli rakamdır. Sağında ve solunda ki rakamlar aynıdır ortadaki rakamlar birbirinden farklıdır.
 2. Bu şekilde müşteri numaranızı  tespit edip girdikten sonra tek seferlik şifre almak için 444 00 00 numaralı telefonu aramalısınız. Karşınıza çıkacak olan sesli yanıt sistemi ile şifre belirlemek için T.C kimlik numaranızı ve bankamatik şifrenizi girmeli ve daha sonra da yalnız size ait olacak şifrenizi girmelisiniz. Bu belirlediğiniz şifreyi de yazarak giriş butonuna basıyoruz.
 3. Yine önümüze çıkacak olan ekranda bankadan kapalı zarfla verilmiş olan şifreyi giriyoruz.
 4. telefonunuza gönderilen sms ’teki şifreyi de girerek ziraat bankasının internet şubesi hizmetini kullanmaya başlıyorsunuz

Bu aşamada unutulmaması gereken bir bilgi daha var.O da bilgi ve güvenlik bölümünden yeniden daimi olarak kullanacağınız yeni şifre ve parola almak olacak. Bundan sonraki internet şubesi kullanıcı şifre ve parolanız bu olacağı için bir yere not etmekte fayda olacaktır. Hesabınızdaki değişiklikleri sürekli bankamatiğe giderek kontrol etmek, havale, eft, ödeme gibi işlemler yapabilmek için sıra beklemeye gerek kalmadan ister evinizden ister işinizden isterseniz de internet erişimi sağlayan herhangi bir yerden bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

Zamanı iktisatlı kullanmak günümüz şartlarında önemlidir. Bu anlamda ziraat bankası da internet bankacılığı sayesinde müşterilerine sıra bekleme, şubeye gitme derdi olmadan istedikleri yerden işlemlerini gerçekleştirme imkanını sunuyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan Bankadan teminat mektubu nasıl alınır? başlıklı makalemizde teminat mektubu alma ve teminat mektubu nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. hamit dedi ki:

  Ziraat internet bankaciligi

  1. hamit dedi ki:

   İnternet bankaciligi şiresi

BİR YORUM YAZ