2016 Temmuz MTV Taksitine Hangi Kredi Kartı Kaç Taksit Yapıyor?

Bilindiği üzere 2016 yılının ikinci yarısına ait olan motorlu taşıtlar vergisinin ödemeleri başladı. MTV olarak kısaltılması yapılan motorlu taşıtlar her sene Ocak aylarında ve Temmuz aylarında olmak üzere iki eşit taksitte ödenmektedir.

Bankalar ise MTV’yi internet aracılığıyla ödemek isteyen müşterilerine kredi kartı ile taksit imkânı sunmaktadır. Kısaca anlatmak gerekirse, artık bankalar devletin müşteriye vermiş olduğu iki taksit seçeneğinin üzerine kredi kartı aracılığıyla taksit imkânı tanımaktadır. Tüm bu bilgilerden sonra akıllara gelen ilk soru 2016 yılının Temmuz ayında MTV taksitine hangi bankasının kaç taksit yaptığıdır.

MTV Ödeme Taksit Yapan Bankalar

  • MTV ödeme taksit yapan bankaların içinde İş Bankası yer alıyor. Maximum kartınızla internet şubesinden ve iş cep uygulaması üzerinden gerçekleştireceğiniz 200 TL ve üzeri MTV ödemelerinde 3, gib.gov.tr üzerinden yapacağınız 200 TL ve üzeri MTV ödemelerinizde 2 taksit fırsatı kazanabiliyorsunuz.
  • Yapı Kredi Bankası, Motorlu Taşıtlar Verginizi 3 taksit fırsatıyla ödemenizi sağlıyor. Ancak hesap üzerinden alınmakta olan ve TL card’lar aracılığıyla yapılan ödemelerde ne yazık ki 3 taksit seçeneği bulunmamaktadır.
  • MTV ödemeleri hususunda taksitli ödeme imkânı sağlayan diğer bir banka Garanti bankasıdır. Garanti Bankasının bu avantajından yararlanmak için size en yakın Garanti şubesinden gerekli bilgileri edinebilirsiniz.
  • Akbank MTV ödemelerinde 4 taksit fırsatını sizlere sunuyor. Nitekim 1 Temmuz ile 1 Ağustos tarihleri arasında MTV’yi Axess ile ödeyen müşteriler alt limit şartı aranmaksızın 4 taksit fırsatından yararlanabilir.
  • Finansbank MTV’de 2 taksit fırsatı sunmaktadır. Temmuz ayı süresinde CardFinans kredi kartı ile vergikolay.com.tr ve www.gib.gov.tr İnternet ya da cep şubesi, Finansbank şubesi üzerinden gerçekleştirilen ödemelerde müşteriler 2 taksit fırsatı kazanacaktır.
  • Halkbank, Denizbank, TEB, Ziraat Bankası da MTV ödemelerinde taksit imkânı sağlayan bankalar arasındadır.

MTV Temmuz Ödemesi Ne Zamana Kadar?

  • Yapılan son açıklamalar MTV Temmuz ayı ödemelerinin uzatıldığı yönünde. Gelir İdaresi Başkanlığından gelen açıklamaya göre MTV ödemeleri 1 Şubat tarihine ertelendi.
  • Eğer sizde MTV taksitinizi ödeyecekseniz cebinizi bu tarihe göre ayarlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Borçlarını Kapatmak İçin Kredi Çekebilir Miyim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ