2017 Banka Kredi Faiz Oranları

Bankaların gerek konut kredileri, gerek araç kredileri ve gerekse de ihtiyaç kredileri için vermiş olduğu kredilerin faizleri yılın son çeyreğine giriş yaptığımız şu dönemlerde güncellenmektedir. En son güncellemenin Temmuz ayı içerisinde yapıldığı 2017 banka kredi faiz oranları hususunda bakıldığı zaman en uygun ihtiyaç kredisini veren banka %1.29 oranı ile birlikte Türkiye İş Bankası oldu. Bu bankayı QNB Finansbank ile birlikte ING Bankası takip etti.

İhtiyaç Kredisinin Faizini Hesaplama

Temmuz 2017 itibari ile birlikte ihtiyaç kredisi almayı düşünen kişilere en düşük faiz oranını İş Bankası sunmaktadır. İş Bankasından çekeceğiniz 10.000 TL değerinde ve 48 ay vadeli ihtiyaç kredisinin geri ödemesi aylık 297 TL değerinde, toplamda ise 14.297 TL değerinde olacak. Yine Temmuz 2017 yılında gerçekleşen faiz oranlarına göre konut kredisinde en düşük faiz oranını veren banka ICBC oldu. Bu bankayı QNB Finansbank ile Ziraat Bankası en düşük faiz oranıyla birlikte takip etmiş oldu.

Konut Kredisinde Vade Zamanları ve Hesaplamaları

Piyasa içerisinde çoğu bankanın 10 yıl süre ile konut kredisi kullandırdığı görülmektedir. 10 yıl süreye kadar konut kredisi veren bankalar arasında; Burgan Bank, Akbank, ING Bank, Türkiye İş Bankası, ICBC Turkey Bank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, Şekerbank, VakıfBank, Ziraat Bankası ve Yapı Kredi Bankası bulunmaktadır. 10 yıl ve üzeri konut kredisi veren bankalar arasında ise; Halkbank, QNB Finansbank 15 yıl süre ile, Garanti Bankası 20 yıl süre ile, DenizBank 25 yıl süre ile ve

Şeker Finans 30 yıl süre ile konut kredisi kullandırmaktadır. Temmuz 2017 verilerine göre 10 yıl süre ile çekilecek olan 100.000 TL değerinde konut kredisinin aylık taksitleri 1.442 TL ve toplam ödemesi 174.186 TL değerinde olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Atm’sinden Emekli Maaşı Nasıl Çekilir başlıklı makalemizde emekli maaşı, para çekme işlemi ve Ziraat Bankası hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ