2017 Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme

Kredi çekmek için bankaların yolunu tutan tüm vatandaşların en çok karşılaştığı sıkıntıların başında kredi notlarının düşüklüğü gelmektedir. Bu sıkıntılar genellikle bankaların kendilerinden alınan ürünlerin zamanında ödenmemesinden kaynaklıdır. Ya da daha önce hiç bir banka ile işlem yapmayan müşterilerinde kredi notlarının düşük olma durumu vardır. Zira sistem sizi daha önce hiç tanımadığı için sizi nasıl değerlendireceğini bilmiyordur. Bu da kredi notunun düşük olmasına sebep olacak bir diğer etmendir. 2017 kredi notu sorgulama ve öğrenme metotları arasında bir kaç tane yöntem sayabiliriz. Bu yöntemler sayesinde kredi notunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kredi notunu öğrenebilmek için dört farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler sırasıyla, banka, cep telefonu bankacılık uygulamaları, findeks internet sitesi ve SMS ile operatörlerden öğrenmek. Bu işlemlerin kimi ücretli kimi de ücretsiz olarak size kredi notunuzu öğrenme fırsatı vermektedir.

Kredi Notunu Ücretsiz Olarak Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi notunu ücretsiz olarak öğrenebilmenin tek bir yolu bulunmaktadır. Bu da bir bankaya kredi başvurusunda bulunmaktır. Kredi başvuru aşamasında banka görevlisi doğal olarak ilk önce sizin kredi notunuzu sorgulayacaktır. Genelde bu bilgiler kullanıcılar ile paylaşılmaz ama siz banka görevlisine rica etmeniz halinde kredi notunuzu size ücretsiz olarak söyleyecektir. Böylelikle kredi notunuzu ücret ödemeden öğrenebileceksiniz. Bu yöntem dışındaki diğer yöntemlerin hepsi belirli bir ücret karşılığında hizmet veren kuruluşlar tarafından sunulmaktadır.

Kredi Notunu Yükseltmek İçin Müşteriler Neler Yapabilir?

Kredi yükseltmenin basit bir kaç yolu bulunmaktadır. Kredi değerlendirmesi Findeks tarafından ayda bir yapılan bir değerlendirmedir. Bundan dolayı da kredi notunun yükselişi her ay biraz daha artmaktadır. Kredi notunun yükselmesi için bankalardan aldığınız kredi kartı ya da kredi ürünleri gibi ürünlerin son ödeme günlerine azami önem göstermelisiniz. Düzenli ödemeler yaptığınız zaman kredi notunuz her ay biraz daha yükselmektedir. Bunun dışında mevcut borcun tamamının tek seferde kapatılması da yine kredi notunu hatırı sayılır derecede yükselten bir başka yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Tabii kredi notunun yükselmesi bir kaç aylık bir periyot da olacaktır ama bu şekilde notun yükselişi hızlanacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Puanı Yüzünden Bir Daha Kredi Çekemeyebilirsiniz başlıklı makalemizde kredi, kredi başvurusu ve Kredi puanı yüzünden bir daha kredi çekemeyebilirsiniz hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ