Akbank Free Kart Nedir Özellikleri Nelerdir?

Kredi kartı kullanan bütün insanların şikayet ettiği en büyük sorun her yıl ödenmek zorunda kalınan  kart aidatlarıdır. İşte tam bu noktada devreye Akbank’ın bir hizmeti olan Freekart devreye giriyor. Peki Free kart nedir? Yıllık aidatı olmayan,alışverişlerinizde chip-para kazandıran ve diğer kartlardan taksit konusunda bir farkı olmayan bir kredi kartıdır. Freekart başvurunuzu https://webapp.akbank.com/KrediKarti/web/Basvuru.aspx linkinden isim, soyisim, cep telefonu numarası, T.C. Kimlik numarası ile Axess, Wings ya da Free karttan biri için gerçekleştirebilirsiniz.

Free Bütçem servisi ile harcamalarınızı takip eder,sizi sms ile bilgilendirir. En az 200 TL olmak üzere aylık harcama limiti belirleyebilir, limiti doldurduğunuzda ise sms ile bilgilendirilirsiniz. Gıda, benzin gibi sektörlerden 100 lirayı geçen harcama yaptığınızda bilgilendirme mesajı alırsınız. “Free Borç” yazıp 4425‘e mesaj attığınızda güncel borcunuzu, kullanılabilir limitinizi ve son ödeme tarihinizi öğrenebilirsiniz. Free Bütçem’e kaydolmak için aralarında boşluk bırakarak FREE BÜTÇEM yazıp  kendinize koymak istediğiniz sınır kadar miktarı yazıp 4425’e gönderebilirsiniz.

Freekart için başvurduktan sonra  nerede olduğunu öğrenmek istiyorsanız https://internetsubesi.akbank.com/WebApplication.UI/entrypoint.aspx?CREDITDETAIL linkten başvurum nerede hizmetinden faydalabilirsiniz.

Free ile Otomatik Fatura Ödeme Talimatı verebilirsiniz. Kira, aidat gibi ödemeleriniz için düzenli EFT/havale talimatı verebilir, ya da ödeyeceğiniz an direkt faydalanabilirsiniz. Ekstra taksit isteme ya da taksit erteleme işlemlerini ücret karşılığında yapabilirsiniz. Bu ücret kampanyasına göre değişmekle birlikte şu anda maksimum ücret 2,9 TL’dir. Nakit avans başına banka atmlerinde 10 TL diğer banka atmlerinde 12 TL BSMV hariç işlem ücretive işlem tutarının %3,5’u, kayıp/ çalıntı kart yenilemek için 6 TL işlem ücreti, Free Cash-Para yıllık kayıt ücreti ise BSMV hariç 27 TL’dir.

Nakit konusunda ise Hızlı Para, Taksitli Avans veya SMS Para alabilirsiniz. Günlük küçük tutarlı ihtiyaçlarınız için nakit avans kullanabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Bank Asya Kredi Hesaplama başlıklı makalemizde Bank Asya Konut Finansman Desteği ve Taşıt Finansman Desteği hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ