Akbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

 

Akbank’ın sunduğu uygun faiz oranlarından yararlanabileceğiniz kredilere bir çok kanaldan başvuru yapılabilmektedir. Klasik banka şube başvurusu dışında banka müşterilerinin zamanından çalmayacak kısa yoldan yapılacak kredi başvuruları son günlerde oldukça kolay kredi alınabilmesine olanak tanıyor.

Akbank’tan almak istediğiniz kredi için kolayca başvuru yapacağınız kanallardan ilki telefon uygulamasıdır.Bir çok kişide bulunan akıllı telefonların uygulama menülerinde yer alan Akbank telefon uygulaması üzerinden birkaç dokunuşla kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer telefonunuzda Akbank mobil uygulaması yoksa https://webapp.akbank.com/MobileAppService/uygulama_gonder.aspx

Adresi üzerinden telefon bilgilerinizi girerek telefonunuza uygulamanın indirme adresinin mesaj olarak gelmesini sağlayabilirsiniz.Uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra kredi seçeneği ile başvuruyu yapmanız oldukça kısa sürecektir.Bu işlem sonrasında başvurunuzun ön onayı telefonunuza SMS olarak iletilecektir.Eğer onay alırsanız krediyi kullanmak için sadece gerekli evraklarla şubeye gitmeniz yeterli oluyor.

http://www.akbank.com/ihtiyac-kredisi adresi üzerinden Akbank müşterisi olmasanız dahi kredi başvurunuzu bilgisayarınızdan çok kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.Üstelik başvuru adımında maksimum kullanabileceğiniz miktarı da görebileceğiniz için istediğiniz krediyi alıp almayacağınız bilgilerine de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Akbank’ın internet başvuru işlem menüsünde sizden adım adım gerek duyulan bilgiler istenilecektir.Bu bilgiler daha sonra kontrol edilip gerektiğinde beyan edilen bilgilere ait evraklar talep edilebileceği için bilgileri tamamen doğru girmeye önem göstermelisiniz.Hatalı gireceğiniz bir bilgi kredinizin onaylanmamasına neden olabilir.

Akbank’ın mobil uygulama ve internet bankacılığı üzerinden bütün kredi türlerine başvuruda bulunmanız mümkün.Akbank’ın sunduğu bir diğer kolaylık olan SMS kredi başvurusu ise sadece ihtiyaç kredileri için kullanılabilse de oldukça pratik.Maksimum 20.000 TL’ye kadar olan ihtiyaç kredisi başvurunuzu SMS ile yapabilmek için Kredi TC Kimlikno yazarak 4425’e sms göndermeniz yeterli.4425 Turkcell hatlı telefonlar için kullanılabiliyor.Eğer telefon hattınız Vodafone yada Avea ise 0532 750 25 25 numaralı SMS hattına mesaj göndermeniz gerekiyor.

Akbank’ya hesabı bulunan müşteriler içinse Akbank Direkt üzerinden bilgi girişi yapmadan daha kısa sürede kredi başvurusu gerçekleştirilebilir.Bu başvuru kanalından başvuru yapacaksanız bankada bulunan bilgilerinizin güncelliğinden emin olmanız gerekiyor.Eksik yada güncel olmayan bilgi kredinizin onaylanmasına engel olabileceğinden gerekli güncellemeleri yaptıktan sonra başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi almak için karar vermekte zorlanıyor yada bazı detaylar ile ilgili bilgi almak istiyorsanız Akbank’ın Kredi Ekspres Hattı ile kredi uzmanlarının sizi arayarak başvurunuzu almalarını sağlayabilirsiniz. https://webapp.akbank.com/LeadIhtiyacKredisi/Web/Default.aspx?cid=2 adresi üzerinden gerekli bilgileri girerek size geri dönüş yapılması isteğinizi bankaya ilettikten sonra 24 saat içinde geri dönüş işlemi sağlanıyor.Üstelik temsilcilerle görüşürken maksimum alabileceğini kredi bilgisini öğrenebilir ve kredi sonucunuzun cevabına hemen ulaşabilirsiniz.

 

Akbank müşterisi olmayan kredi isteyen bireylere aynı zamanda ATM’ler üzerinden kredi başvuru imkanı tanıyor.En geniş kredi başvuru kanallarına sahip Akbank’ın ATM menüsünden kredi başvurusu yapmanız için Vatandaşlık numaranızı ve cep telefonunuzu yazmanız yeterli oluyor.Kredinizin sonucu cep telefonunuz başvuru sonrasında hemen ulaşıyor.Eğer başvuru cevabınız olumlu ise istediğiniz şubeden kredi kullanımınızı sağlayabilirsiniz.ATM kredi başvurusu maksimum 10 bin TL’lik kredi miktarları için kullanılabiliyor.

 

Akbank’ın gelişmiş başvuru kanalları üzerinden kredi başvurunuzu yapıp kredinizi aynı gün içinde kullanabiliyorsunuz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Taksitleri Devam Eden Kredi Kartımı İptal Edebilir miyim? başlıklı makalemizde kart iptali ve kredi kartı iptali 7 gün yasal süre hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ