Akbank Kredi Başvurusu

Türkiye’nin önde gelen özel bankalarından birisi olan Akbank, farklı türlerde kredi kullandırarak nakit ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. İhtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi gibi farklı ürünleri uygun faiz avantajlarıyla sunmaya çalışan banka; başvuru işlemlerini farklı kanallar üzerinden yapma fırsatı da tanıyor. Akbank kredi başvurusu için doğrudan şubeleri kullanabileceğiniz gibi; internet ya da mobil kanallarını da kullanabilirsiniz. Ayrıca telefon bankacılığı üzerinden de başvuruları kolayca yapabilirsiniz.

Akbank İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank’ın aktif bir müşterisi olan kişiler, kendilerine bir internet şifresi alarak tüm başvurularını daha kolay bir şekilde yapabilir. Bankanın müşterisi olmayan kişilerin Akbank İnternet Şubesi üzerinden kredi başvurusu yapması mümkün olmuyor. Bunun için öncelikle bankadan bir kredi kartı ya da hesap kartı almanız gerekiyor. Sonrasında internet şifrenizi aldıktan sonra kolayca başvuru yapabilirsiniz. İnternet üzerinden kimlik numaranızı belirttiğiniz zaman ne kadar kredi alabileceğiniz sizlere belirtilir. Bu kısımdan başvuruyu onaylayarak tarafınıza kredi çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Akbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Bankacılık alanında en çok kullanılan kredi türü her zaman için ihtiyaç kredileri oluyor. Bu kredi türünde uygun seçeneklerle karşılaşmak isteyen kişiler, Akbank’a başvurabilir. Bankanın, ihtiyaç kredilerinde uyguladığı faiz; %1,59 ile %1,65 arasında değişiyor. Kredinin vadelerini en fazla 12 aya kadar yapan kişiler, 1.65’lik bir faizle krediyi çekebilir. Vade sayısını 12 ayın üzerine çıkardığınız zaman faiz oranı da düşecektir. İhtiyaç kredilerindeki vade seçenekleri 48 aya kadar çıkarılabiliyor.

Akbank Kredi Başvurusunda İstenen Belgeler

Akbank kredi başvurularında şubelere teslim etmeniz gereken bazı belgeler vardır. Ancak bankanın daimi müşterisi olan ve kredi ilişkileri gelişmiş olan kişiler, internetten ya da telefon üzerinden belgesiz şekilde kredi başvurusu yapabilir. Ancak özellikle ilk kez kredi başvurusu yapacak olan kişilerin şubeden bazı belgeleri vermesi gerekiyor. Öncelikle nüfus cüzdanı, ikametgâh, gelir belgesi ve kredi başvuru formu sizlerden istenecektir. Bu aşamada yine banka tarafından kredi sicili incelemesi yapılacaktır. Bahsettiğimiz bu evraklar, ihtiyaç kredilerinde geçerli olan belgelerdir. Konut kredilerinde tapu fotokopisi ve taşıt kredilerinde noter satış belgesi gibi ekstra belgeler de talep edilecektir.

Bir önceki yazımız olan Garantipay Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde Garantiflaş uygulaması, Garantipay ve garantipay nedir? nasıl kullanılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ