Akbank’tan Masrafsız Düğün Kredisi

Yeni evlenecek çiftlerin düğün masraflarını karşılamak amacıyla kullanacakları krediler Akbank tarafından masrafsız düğün paketi adında bir uygulama ile finanse edilmektedir .Bu paket kapsamında uygun faiz ve sıfır masrafla düğün hazırlıkları için gerekli olan masraflar karşılanabilmektedir. Bu kredi başvurusunda bulunacak olanlar ödemelerini kendilerine uygun olan vade süreleri içinde yapabilme imkanına da kavuşmaktadırlar.

Kredi tutarı 1.000 TL ile 75.000TL arasında değişen miktarlarda verilebilmekte olup maksimum 36 aya kadar vadelendirilebilmektedir.Bankanın düğün kredisi kapsamında yaptığı başka bir uygulamada kiralık kasa uygulamasıdır.1 yıllık kira ücreti olarak 150 liranın ödeneceği kiralık kasa uygulamasında son tarih  31 ağustos.

Bu kredinin vade sürelerine göre belirlenen ödemesi nasıl yapılır?

Bankadan alınacak olan krediyi 10.000TL olarak baz alırsak üç ayrı vade süresinden birini seçerek taksitlendirme yapabiliriz.12,24,36 ay vade sürelerinden biri seçilebilir.12 aylık vadelendirmede tüm vade sürelerinde geçerli olan %1.19 faiz uygulaması yapılacak ve ödenecek tutar 913 TL olacaktır. aylık maliyeti%1.65 yıllık maliyeti ise %19,82 olacaktır.24 aylık vadelendirmede ise yine %1.19 faiz üzerinden 495 TL kredi taksidi ödemesi yapılır. Aylık maliyeti %1.55 ve yıllık maliyeti de % 18.57 olacaktır. 36 ay vadede ise 357 lira taksit tutarı ve aylık maliyeti % 1.51 yıllık maliyeti ise%18 14 olacaktır.

Kredi kullanımına ait başka masraf kalemleri var mi?

Düğün kredisi kullanacak olanlardan hayat sigortası yaptırmaları istenir. Bu kredi kullanımında kredinin binde 13,82’si tutarında sigorta ödemesi yapılacaktır. Yine 10.000 TL üzerinden hareket ederek örneklendirecek olursak  yıllık hayat sigortası primi 132, 80 TL olacaktır.

Kredi başvurusu için gerekli olan belgeler nelerdir?

  • Kimlik veya sürücü belgesi aslı ve fotokopisi
  • Bankanın Gerekli görmesi halinde adres doğrulayıcı  belge
  • Gelir Belgesi – Maaş bordrosu .Kişinin bankada maaş hesabının bulunması halinde maaş bordrosu getirmesine gerek yoktur.

Akbank tarafından yeni evlenecek olanlara iki ayrı imkan tanınmıştır. Bunlardan biri kullanılacak kredinin 0 masrafla verilmesi diğeri de  kiralık kasaların bir yıllık süre ile 150 TL gibi düşük bir fiyatla kullanılabilmesidir.Masrafsiz düğün kredisi ile sunulacak kaynak ,taksitler halinde ödeme yapabilme imkanı sayesinde geri ödemlerin rahat bir şekilde gerçekleşmesine olanak tanır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Denizbank Evlilik Kredisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ