Aktifbank İban Sorgulama

Son yıllarda ülkemizin her noktasında değişen ve gelişen teknolojinin ne kadar önemli bir hal aldığını biliyoruz. O önemli ve değerli değişimlerin ışığında birçok kolay yöntem günlük hayatımıza girmeye başladı.

Öyle ki ; artık hiçbir işi internet olmadan yapamaz hale geldik. Elektrik faturasını yatırmak da , bir inşaat projesinin mimari özelliklerini kontrol edip onaylamak da internet sayesinde olmaya başladı.

Bu teknolojik zorunluluktan bankalar da nasibini almış durumda. Ülkemiz piyasasına yeni giren katılım bankaları bile bu teknolojikleşmiş ortama ayak uydurmak zorunda kaldılar. Bu ayak uydurma durumunun vatandaşın lehine olduğunu ise rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu yazı dizimizin konusunu ise bu bankalardan olan Aktif Katılım Bankası oluşturuyor. 1999 yılında kurulmasına rağmen 2007 yılında yeniden yapılandırılan ve 2008 yılı itibariyle Aktif Bank adını alan kurumun bir üyesi ya da müşterisi iseniz bu yazıyı sizler için gayet uygun.

Aktif Bank’ta hesabı olan bir müşteri İBAN numarasını nasıl sorgulayacak?

 IBAN numarası 2010 yılı itibariyle tüm dünyada zorunlu hale gelen bir sistemdir. Bu sistem sayesinde hem maddi anlamda hem de zaman anlamında tasarruf edilmesi planlanmaktaydı. Bu tasarrufun yanı sıra, yapılacak işlerin hata ve gecikme gibi sorunlarla karşılaşılmadan daha sağlıklı yapılması hedefleniyordu. Ve bu hedeflerin gerçekleşmesi adına ülkemiz bankacılık sektörü de bu uygulamaya dahil olmuş, insanlar arasındaki para transferlerinin çoğu IBAN numarası üzerinden yapılır hale gelmişti.

Birçok banka da bu uygulamanın ardından müşterilerine bu IBAN numarasını öğrenebilmeleri için çeşitleri imkanlar sunmuş ve olumlu geri dönüş almayı başarmıştı.

 

Bu bankaların içerisinde diğerlerine nazaran daha yeni bir banka olan Aktif Bank’ın da bu konuda bir yöntemi mevcut.  Ancak banka henüz bu işlemi internet üzerinden yapmaya imkan tanımıyor. IBAN numarasını öğrenmek isteyen bir Aktif Bank müşterisi, bu hizmet için bir Aktif Bank şubesine gitmek durumda kalıyor.

Müşteri hizmetleri kanalıyla da bu hizmete şimdilik imkan vermeyen bankanın ilerleyen zamanlarda hem internet hem de telefon bankacılığı konusunda önemli adımlar atması bekleniyor.

Eğer sizde Aktif Bank üyesi iseniz ve IBAN numaranızı öğrenmek istiyorsanız ; bu konuda Aktif Bank şubelerinden bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kaç Günde Çıkar? başlıklı makalemizde kredi kaç günde onaylanır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. suat dedi ki:

    I bane numarasi

BİR YORUM YAZ