Aktifbank Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Aktif Bank, 1999 yılında Çalık Holding tarafından kurulmuş, 2006’da yeniden yapılanmaya başlamış, Türkiye’nin en büyük özel sermayeli yatırım bankasıdır. Aktif Bank’tan bireysel kredi olarak 2 çeşit, kurumsal olarak 2 çeşit olmak üzere toplam 4 farklı kredi türü kullanabilirsiniz.Bunlar bireysel kredide PTT Kredisi ve Faturalı İhtiyaç Kredisi,kurumsal kredide ise Gayri Nakdi ve Nakit Kredi’dir. Nakit Kredisi ise kendi altında birkaç çeşittir; Rotatif kredi, Spot kredi, İskonto İştira Kredisi, Döviz Kredisi ve Dövize Endeksli kredi

Rotatif Kredi, belirlenen vade ve limit sınırlarında olmak şartıyla istediği zaman istediği kadar para çekme ve istediği zaman krediyi tamamen kapatma imkanı sunar. Yeniden kullanılabilir. Spot Kredi, kredinin tamamını bir kerede kullanıp borcun tamamının vade sonunda bir kere ödenmesiyle gerçekleşir. İskonto İştira Kredisi, ticari işlemden ortaya çıkmış ve vadesi gelmeyen ticari senetlerin nakte çevirilmesini içeren bu kredi aslında senetlerin kırılması işlemidir. Ana para riski vade sonunda senetlerin kırılmasıyla ortadan kalkar. Döviz kredisi, ihracat finansmanında kolaylık sağlar. Dövize endeksli kredi, ticaretin finansmanı amaçlı, istenen döviz cinsine göre endekslenip TL bazlı kullandırılır, fakat firma riski ve faizi döviz bazlı gerçekleşir.

PTT Kredi, maaşını PTT’den alan emeklilere özel kredidir. En yakın PTT’ye başvurarak başka bankalarla uğraşmaya gerek kalmadan 40.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. 500 TL’den başlayan kredi kullanımlarınızı 3-36 ay arasında vadeyle geri ödeyebilirsiniz. Sigorta Primi ve Kredi Tahsis Ücreti taksite dahil değil, BSMV (vergi) ve KKDF (fon) dahildir. Kendi internet sitesindeki PTT Kredi sekmesini kullanarak ne kadar kredi alırsanız aylık ne kadar ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz. %1,75 oranında faiz bulunmaktadır. Faturalı İhtiyaç Kredisi ise Türkiye’nin önde gelen anlaşmalı mağazalarla sunulan, 750 TL’den 20.000 TL’ye, 3-36 ay vadeyle %1,7 faiz oranıyla uygulanır.

 

Bir önceki yazımız olan Finansbank Kredi Hesaplama başlıklı makalemizde Finansbank kredi hesaplama ve finansbank kredi taksiti hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ