Albaraka Türk EFT Saatleri

Ülkemizde katılım bankacılığı ismi altında hizmet vermekte olan Alabaraka Türk müşterilerinin kolay ve hızlı bir şekilde EFT işlemlerini halledebilmeleri adına EFT saatlerinde değişikliğe giderek zaman aralığını biraz da arttırmıştır. Daha uzun bir saat ararlığı içerisinde Albaraka Türk hesabınızda bulunan parayı farklı herhangi bir bankanın hesabına aktarabilmek adına EFT işleminden faydalanabilirsiniz. Bilindiği üzere Elektronik Fon Transferi yani EFT bir banka hesabından farklı bir bankada bulunan hesaba gerçekleştirilen para transferi demektir. Bu işlem bankaların kendi şubeleri arasında gerçekleştirilen Havale işlemi gibi olmadığı için tüm bankalar EFT işlemi ile ilgili belirli zaman dilimleri belirlemişlerdir. Bu nedenle tüm bankalarda olduğu gibi Albaraka Türk aracılığı ile gerçekleştireceğiniz EFT işlemleriniz için de söz konusu zaman aralığını dikkate alarak işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

            Albaraka Türk EFT Saatleri

            Albaraka Türk müşterilerine hafta içi her gün sabah 09.00’dan akşam 17.15’e dek EFT yapma şansı tanımaktadır. İster Albaraka Türk şubeleri aracılığı ile isterseniz telefon ya da mobil bankacılık üzerinden tüm EFT işlemlerinizi söz konusu saat aralığında rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Hesaplarınız üzerinden belirlenmiş olan saat dilimleri arasında gerçekleştireceğiniz işlemleriniz aynı gün içerisinde yaklaşık olarak 10 dakika gibi kısa bir süre zarfında karşı bana hesabına geçecektir. Bu süre bazen bankanın yoğunluğundan ya da karşı bankanın havuz sisteminden kaynaklı sebepler ile 30 dakikaya kadar uzayabilmektedir. Albaraka Türk’ün belirmiş olduğu EFT saat aralığı içerisinde gerçekleştirmediğiniz işlemleriniz ise muhatap banka hesabına bankanın ilk iş gününde geçmektedir.

            Albaraka Türk EFT Sorgulama

Hafta içi bankanın belirlemiş olduğu EFT saatleri dâhilinde yapılan para transferleriniz aynı iş günü içerisinde karşı banka hesabına geçmez ise yapmanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Bu işlemlerden ilki yaptığınız para transferinizde girmiş olduğunuz bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol etmektedir. Şayet bilgilerde bir sorun bulunmuyorsa 0 850 222 5 666 ya da 444 5 666 numaralı Albaraka Türk telefon bankacılığı şubelerinden herhangi biri ile irtibata geçebilirsiniz. Şayet sorun sizin bankanızdan kaynaklı değil ise karşı banka ile görüşerek hatanın düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Şekerbank EFT Saatleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ