Albaraka Türk Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir

Kredi başvuru işlemleri müşterilere her ne kadar çoğunlukla başvurunun hemen ardında iletiliyor olsa dahi özellikle yüksek meblağlı kredilerin araştırma ve onay süreçleri daha uzun sürdüğünden sorgulama yapılması gerekebilmektedir. Bankalar kredi sorgulama işlemini birçok alternatif kanal üzerinden yapmaktadırlar.Bunların en bilineni şubeye gidip müşteri temsilcisinden durumu sorgulamak olsa dahi yoğun iş hayatı şubeye gitmek vakit kaybettirdiği için günümüzde en az tercih edileni olmuştur.

 

Albaraka Türk  katılım bankacılığı işlemlerini sürdüren bir bankadır. Yani ürünleri faizsiz bankacılık ürünleri olup kredi yerine finansman olarak adlandırılan ürünlere sahiptir. Finansman desteği sunan katılım bankaları müşterilerine nakit para ile kredi kullandırmayıp alınmak istenilen ürün ya da hizmeti banka olarak satın alıp üzerine kar payı ekleyerek müşteriye yeniden satmaktadırlar. Satış işlemi vadelendirilerek müşteriden tahsil edilmektedir. Bu işlem için satın alınmak istenilen mal ya da hizmete ait faturanın teslim edilmesi gerekmektedir. Eğer fatura temin edilemiyorsa ürünün satış bedelinin yer aldığı proforma fatura bankanın istediği başvuru evrakları arasında yer almaktır. Albaraka Türk bankası sunulan bu finansman desteği için başvuruları sadece şube kanalından kabul etmektedir. İstenilen evraklar ile beraber şubeye başvuru yapıldığında finansman desteği talep formu doldurularak bankanın müşteri temsilcisine teslimi sağlanır. Bu teslim sürecinden sonra finansman desteği başvuruları 24 saat içinde sonuçlanmaktadır. Başvuru sürecinin sonuçlanmasının ardında telefon ve mail ile bilgilendirme sağlanıyor olsa da bu bilgilendirmelerin gecikmesi halinde sorgulama işlemi yapılarak başvuru durumuyla ilgili bilgisi almak mümkündür.

Albaraka Türk finansman desteği başvuru durum sorgulama işlemleri başvuru süreçlerinin banka şubesinden alınmasına rağmen farklı kanallardan sağlanabilmektedir. İnternet bankacılığı menüsünde bulunan Finansman bilgileri linki üzerinden finansman durumunuzu görebilirsiniz. Onay almış bir finansman desteğiniz varsa bu durumla ilgili olarak bu alanda açık finansman bilgisi yer alacaktır. Albaraka Türk müşteri hizmetleri çağrı merkezi başvuru durumunuzu sorgulayabileceğiniz bir diğer kanal olup temsilci ile yapacağınız görüşmede finansman desteği onayının çıkıp çıkmadığı bilgisine ulaşmanız mümkün. Son olarak şubeden finansman desteğinin durumu ile ilgili bilgi alınabilmektedir. Şubeden öğreneceğiniz bu bilgi için doğrudan şubeye gidip başvuruyu ilettiğiniz temsilci ile görüşebilir ya da ilgili temsilcinizle banka şubesini arayarak telefonda bilgi alabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Şekerbank Bonus Kredi Kartı Başvurusu ve Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde BONUS TCKİMLİKNO hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ