Albaraka Türk Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk bankası faizsiz bankacılık alanında öncü olan bir banka olup kredi olarak adlandırılan  nakit desteği Albaraka Türk üzerinden gerçekleştirilememektedir. Albaraka Türk bankasında kredi olarak adlandırılan işlem finansman olarak değerlendirlemektedir. Finansman ise banka müşterisinin almak istediği ürün için bankaya borçlanması manasına gelir. Almak istenilen ürün banka tarafından satın alınarak üzerine eklenen kar payı ile beraber banka müşterisine yeniden satılır.Bu durum sayesinde alınan bir para olmadığı için faizli bir geri ödeme olmamaktadır.Albarak Türk bankasından alacağınız finansman daha basit tabirle bir al sat işlemidir.

Albaraka Türk bankasından alınabilecek Finansmanlar ise oldukça çeşitlidir.Ev , iş yeri , arsa , taşıt , eğitim , hac umre ziyareti,doğalgaz dönüşümü , ve 2B finansmanlarının  kullanım sağlanabilir.Ayrıca alınmak istenilen ufak eşyalar için (beyazeşya , bilgisayar ,televizyon vb ) tüketici finansmanıda bankanın sunduğu diğer bir finansman türüdür.

Albaraka Türk bankasından kredi değil finansman alınabildiği için Albaraka Türk şubelerinden başvuru yapmak gerekmektedir.Şubelere almak istenilen ürünün fatura bilgileri ile başvurularak işlem sağlanabileceğinden şubeden başvuru yapılması zorunlu bir işlemdir.

Tüketici finansmanı için gereken başvuru belgeleri diğer bankaların kredi evrakları arasında bulunan kimlik , gelir belgesi , ikamet gibi belgelerin yanı sıra alınmak istenilen mala ait proforma faturasıdır.Banka size diğer belgelerinin olumlu olması halinde bu faturaya istinaden finansman desteği sunacağından faizsiz bankacılıktan yararlanmak için alınmak istenilen bir mal ve bu malın faturasının ibrası gerekmektedir.

Diğer finansman türleri içinde konu olan alınmak istenilen mal yada hizmete ait faturanın yada tapu belgesinin götürülmesi gerekir.Eğitim finansmanı için kaydolmak istenilen okuldan yada eğitim kurumundan alınan  eğitim ücretini gösteren belgenin alınması gerekmektedir.2B Finansmanı içinse devletten alacağınız hak sahipliği belgesinin bankaya teslimi gerekir.

Diğer bankaların sunduğu kredi kullandırma özelliklerine göre değişik bir kredilendirme sistemine sahip Albaraka Türk’ün bu hizmetlerine bu nedenle farklı alternatif kanallar üzerinden başvuru kabul edilememektedir.Özellikle faizsiz bankacılık kullanmayı tercih eden muhafazakar kesim için ideal bir kredilendirme sistemidir.

Bir önceki yazımız olan İpotekli Kredi Nedir Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ