Ameliyat Kredisi Veren Bankalar

Bankaların müşterilerine yönelik olarak nakit temini yapmalarını sağladığı içeriğinde;evlilik,taşıt ,sağlık, ev onarım-bakım, nakit para ve tatil gibi çeşitleri olan kredi türünün genel olarak ismi ihtiyaç kredisidir.

Diğer bir ismi ile de tüketici kredisi olan ihtiyaç kredisi düşük tutarlı ve yüksek tutarlı krediler olmak üzere iki kısma ayrılır. Düşük tutarlı olan kredi için ipotek gerekli değilken 30.000 TL’yi aşan kredilerde şahsın üzerine olan taşınmazlardan birine ev,arsa,işyeri gibi ipotek konularak bu krediden faydalanılabilir. Son zamanlarda bazı bankalar ihtiyaç kredisinden  ayrı oluşturdukları sağlık kredilerinde ameliyat, doğum gibi giderleri karşılamaya yönelik faiz seçenekleri ihtiyaç kredilerinden pek farklı olmayan yeni uygulamalar yapmaktadır. Bunlar arasında denizbank, iş bankası, yapı kredi bankası, garanti bankası gibi büyük işlem hacmine sahip bankalar sağlık kredisi başlığı altındaki paket uygulamaları yer almaktadır. Sağlıkla ilgili bir sıkıntımız olduğunda sgk ’ya düzenli ödenen primleriniz varsa devlet ücretsiz olarak ameliyat masraflarını karşılayacaktır.Ama özel hastanelerde bu tedavi gerçekleşecekse o zaman nakit sıkıntısı yaşayan kişi sağlık kredisi veren bankalara yönelecektir. Düşük miktar çekilen kredi her zaman en akıllıca seçim olacaktır. Bu sayede kısa bir zamanda özellikle de sağlıkla ilgili bir sorun yaşandığından ödemesi yapılarak borcun kapatılması sağlanır. Ameliyat türleri içinde yer alan estetik ameliyatlarda devlet tarafından karşılanmadığı için kredi kullanımı akla gelmektedir. Estetik ameliyat uygulamalarında danışman şirket,banka,ve hasta arasında üçlü bir ilişki kurularak danışman şirket hastaya dilediği hastane yada doktorda ameliyat seçeneği veriyor. Anlaştıkları bankaya müşterilerini yönlendirerek kredi kullanım imkanı sağlıyorlar. İng  bank eski adıyla oyakbank bu uygulamada yer alan bankalardan birisi.Yine bunda da ister ihtiyaç kredisi başlığı altındaki sağlık kredisi ister ana başlığı sağlık kredisi olan kredi seçeneklerinden birini tercih edin ,bankanın kredi faiz oranları ve kredi dosya masrafları ilk olarak bakmanız gereken şey olacaktır. Sağlık kredisi veren bankalar arasında araştırma yaparken düşük oranda  ve komisyon masraf ücreti en az olanlar araştırılmalı ve ona göre bir tercih yapılmalıdır.

Sağlık kredisi veren bankalar hangileri? kredi kullanım miktarları ve süreleri ne kadar? 

   İş bankası, ihtiyaç kredisi başlığı altında  minimum 5000 maksimum 50.000 TL’ ye varan miktarlarda 36 aya varan vade seçenekli sağlık kredisi paketini yaptığı kampanya ile dosya masrafsız kullandırma vaadinde.v      İng bank estetik uygulamaları olan ameliyatları için 12 aydan 60 aya varan vade seçenekli uygun faiz oranlı ihtiyaç kredisi başlığı altında estetik ameliyatlar için kredi olanağı sunuyor.

Garanti bankası da 3 ay ile 36 ay arasında değişen vade seçenekli ihtiyaç kredisi başlığında sağlık kredisi vermektedir.

Denizbank ta 12 aydan 36 aya varan vade seçenekli minimum 10.000 TL’den başlayıp 40.000tl.’ye varan kredi miktarları, bir defaya mahsus alınacak kredi tutarının binde 5’i tutarında kredi tahsis ücreti almaktadır.Bu bankalar sağlıkla ilgili kredi kullanım imkanı sağlayıp size uygun miktar vade ve faiz oranları ile istediğiniz hastanede ameliyat,doğum,fizik tedavi gibi yararlanabilmeniz için nakit ihtiyacınızı karşılayan kurumlardır.

İster sağlık kredisi olarak ister ihtiyaç kredisi içinde sağlık kredisi olarak yer alsın gelir durumunuzu aşmayan düzgün bir risk-borç analizi yaparak size uygun düşük faiz seçeneği olan banka kredilerinden faydalanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bankadan teminat mektubu nasıl alınır? başlıklı makalemizde teminat mektubu alma ve teminat mektubu nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ