Anadolubank Kredi Başvurusu Yapma Yöntemleri

Anadolu Bank sektörde  17 yıllık bir geçmişe sahip en büyük hissedarı Habaş  Sinai ve Tıbbi Gazlar AŞ olan Türkiye’nin genç ve gelişim sağlayan yükselmeye gösteren bankalarındadır.Müşteri portföyünü arttırmak üzere kredi çeşitliliğini arttıran Anadolu Bank kredileri başvuru süreçlerinin henüz iyileştirme evresinde olmasından ötürü alternatif başvuru kanallarına sahip olmasa da kısa vadede yeni kanallar üzerinden kredi başvurularını almaya başlayacaktır.

Anadolu bankın avantajlı kredilerinden faydalanmak için günümüzde şubeden evrak teslimini sağlayarak başvuru yapmak gerekmektedir.Özellikle internet başvuru imkanının bulunmadığı bankadanbaşvuru sonrasında bankaya gidip evrakları teslim etmek zorunda değilsiniz.Şubeye gidip başvuru yaptığınızda bankanın kredi türüne göre istediği evrakları da teslim ettiyseniz onay süreciniz kısa sürede tamamlanacaktır. Bankanın kredi başvurusu sırasında istediği evraklar diğer bankaların istediği evraklar ile aynı özelliktedir.

  • Nüfus cüzdanı
  • Çalışanlar için maaş bordrosu ya da ıslak imza ve kaşeli olarak teslim edilecek  maaş yazısı
  • Şirket ortakları için vergi levhası ya da ticari gazete kuruluş ilamı
    İş yeri sahipleri için vergi levhası ve son yıla ait onaylı bilanço gelir tablosu
  • Gayrimenkul geliri elde edenler için gayrimenkulün tapusu ve kiranın yattığı hesabın cüzdanı
  • Emekli maaşından gelir elde edenler için maaşın yattığı hesap cüzdanı ile şubeye başvurarak kredi başvuru işleminizi tamamlatabilirsiniz.

 

Bu evraklar tüketici kredisi için istenilen evraklar olup taşıt kredisi alınmak isteniliyorsa 0 araçlar için proforma fatura, 2. El araçlar için ruhsat belgesi , konut kredisi alınmak isteniliyorsa alınılacak konutun tapusu ve yapı kullanım izin belgeleri ile başvuruda bulunmak gerekmektedir.Anadolu Bank’tan kullanılacak kredilerde  banka kefil istemektedir.Ayrıca gerekli hallede adres bilgisi gösterir sabit fatura ya da ikametgah talep edilebilmektedir.

 

Anadolu bank kredi başvuru yapacağınız 2. Kanal ise telefon bankacılığı menüsüdür. 0850 222 55 50 numaralı telefondan bağlanacağınız Anadolu Bank Müşteri Hizmetleri Çağrı merkezi hattının sesli yanıt sistemi üzerinden 2 numaralı bankacılık işlemleri menüsünü tuşlayarak kredilerle ilgili bildi alınabilmektedir.Müşteri temsilcisi ile gerçekleştireceğiniz bu başvuru sürecinden sonra başvurunuz onaylandıysa gerekli evrakları tamamlayarak şubeye krediyi kullanmak üzere başvuruda bulunmanız gerekecektir.

Sektör gelişiminin son hızla devam ettiği günümüzde Anadolu Bank kısa sürede kredi başvuru kanallarını arttırarak özellikle internet başvurularında yenilikler sağlayarak internet başvuru modüllerini kullanıcılarının hizmetine sunacaktır.Bu sayede müşterilerine daha hızlı kredi kullandırabilecek olan Anadolu Bank kampanyalarında ki çeşitliliğe de devam edecektir.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Finans Kredi Başvurusu Nereye Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ