Araba Kredisi Nasıl Alınır?

Bugünün şartlarıyla herkesin bir araba sahibi olması ulaşım açısından büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Araç sahibi olmak için yüklü miktarda para ödemek, elbette ki günümüzün maddi imkânlarıyla kolay bir şey değildir. Bir araba parasının bir ev parasıyla eşdeğer olduğunu elbette biliyoruz. Peki, bugün bankalardan çekilen kredilerle araba almanın imkânı var mıdır?

Türkiye de bankaların verdiği araba kredisi ile artık siz de taşıt sahibi olabileceksiniz. Uygun faiz oranlarıyla sahip olabileceğiniz araba kredisinin ödeme koşulları da bankalar tarafından belirlenmektedir. Araba kredisine ihtiyaç duyuyorsanız size en yakın bankaya giderek kredi koşullarını konuşabilirsiniz.

Araba Kredisi Almak İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

  • Araba kredisi almak için ilk aşamada yapmanız gereken kredi faizlerini öğrenmektir. Çoğu bankadan tahsil edebileceğiniz araba kredisi ile artık hayalinizdeki arabaya sahip olabileceksiniz.
  • Faiz oranlarını öğrendikten sonra en uygun faiz oranlarıyla ve taksitlendirme seçenekleriyle araba kredisi veren bankalardan birine gitmelisiniz. Bankadaki yetkililer size bu konuda bilgi verecektir.
  • Araba kredisi almak için kredi notunuzun oldukça iyi olması gerekmektedir. Kredi notunuz en kadar yüksek olursa bankanız size o kadar çabuk kredi imkânları sağlayacaktır.
  • Taşıt kredisini veren bankaların pek çoğu internet üzerinden ön başvuru formu doldurtmaktadır. Bu formları doldurarak kredi bildiriminize olumlu ya da olumsuz bir cevap alabilirsiniz.

Araba Kredisi Almak İçin Bankaya Götürülmesi Gereken Belgeler

  • Gelir belgesi taşıt kredisi için gerekli olan bir belgedir. Aylık ne kadar geliriniz varsa doküman şeklinde bankaya götürmelisiniz.
  • Emekliye ayrılmış kişiler için taşıt kredisi adı altında emekli belgesi istenmektedir. Bu belgeyi bankaya mutlaka götürmelisiniz.
  • Eğer herhangi bir sektör dalında firma sahibiyseniz güncel vergi levhanızı mutlaka yanınızda almalısınız. Aynı zamanda yıllık gelir beyannamesi ve güncel işletme hesap özetinizde yanınızda olmalıdır.
  • Eviniz varsa ve evinizi kiraya verdiyseniz kirada olduğuna dair belgenizi banka sizden isteyecektir.
  • Herhangi bir bankada faiz geliri sahibi olanlar mutlaka buna ait olan bir belgenin sahibi olmalıdır.
  • Çiftçiler için araç kredisi için çiftçi belgesi şarttır. Tüm bunların dışında kimlik kartınızı da yanınızda almalısınız. Bu şekilde kısa zamanda şartlar uygun olduğu taktirde araç kredisi sahibi olabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kosgeb Kredili Hayvan Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ