Avea ile Kredi Notu Öğrenme 1122

Bankalardan alınacak kredilerde önemli bir etken olan kredi notu özellikle borç ödeme konusunda sıkıntı yaşayan kişilerin üzerinde ciddi bir baskı yaratarak kredi alımını negatif yönde etkilemekte ve banka müşterisi için güvensiz bir profil çizmektedir

Bankalar ticari kuruluşlardır. Belli varlıkları, onları finanse eden kaynakları ve kar amacı güden bir yapısı vardır. Kaynak kullanımı sağlayacağı banka müşterisi borç ödeyebilirlik durumunu rakamsal olarak belli sınırların üzerine çıkarana kadar  güven ortamı tesis edilmeyecektir . Kredi kayıt bürosu tarafından tutulan findeks notu bankaların kredi kullanımında baktıkları ilk göstergedir.1 ila 1900 arasında değişen bir puanlama sistemi olan bu yapıda 1400 puanın altında kalanlar banka açısından kredibilitesi düşük kişiler olup kredi kullanımında sıcak bakılmaz. Avea ile kredi kayıt bürosu işbirliği ile gerçekleştirilen sms yoluyla kredi notu öğrenebilme hizmeti sayesinde  bankaya gitmeye gerek kalmadan Avea hattınızdan findeks kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Sms ‘le Kredi Notu Öğrenme

  • TC kimlik numarası
  • Doğum tarihi bilgisi yıl olarak girilir

Bu bilgiler aralarında boşluk bırakılarak 1122’ye sms gönderilir.(örneğin;15679246807 1122 )servis ücreti 9tl olup faturaya ücret yansıması yapılacaktır. Bu uygulamadan Avea hat sahibi kişiler  son beş yıl içindeki bireysel kredi ,kredili mevduat ,kredi kartı hesapları ile ilgili bilgi sahibi olabilirler. Hesaplamalarda özel durumlar varsa kişiye bildirim yapılır. Kişisel kullanım yapılmasına izin veren uygulamada farklı kişilere ait kredi notu sorgulaması aynı hat üzerinden yapılamaz. Bankacılık ev-araba kiralama ve satın alımlarında, kredi başvurularında önemli bir veri  olan findeks kredi notu öğrenme Avea ile kredi kayıt bürosu işbirliği sayesinde oldukça kolay ve pratik bir yöntem haline gelmiştir.

Bankaların kredi başvurusu yapan müşterisinde  birinci sırada önem verdiği veri olan findeks kredi notu Avea’nın sms uygulaması sayesinde anında ulaşılıp finansal performans hakkında bilgi sahibi olunabilir. Findeks kredi notunuz kredibilitenizi gösteren tek veri olup finansal kaynak kullanımınıza imkan sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Sicilim Bozuk Hangi Bankadan Kredi Alabilirim başlıklı makalemizde KKB, kredi notum kötü ve nasıl kredi alırım hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ