Bank Asya EFT Saatleri

Bankacılık sektöründe bulunan katılım bankalarından biri olan Banka Asya son dönemlerde müşterilerine sunmuş olduğu birbirinden yenilikçi hizmetleri ile adından sıklıkla söz ettirmeyi başaran bir bankadır. Özellikle teknolojik ürünlerin yakın takipçisi olan Bank Asya birçok bankacılık işleminin çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmesine zemin hazırlamaktadır. Bank Asya müşterilerinin para transfer işlemlerini ilgili ATM, şube, internet ve mobil bankacılığı aracılığı ile yapılabilmesine imkân sunmaktadır. Banka Asya üzerindeki hesaplarınızda yer alan paranızın farklı bir banka hesabına transferi noktasında kullanacağınız EFT işlemleriniz için banka farklı diğer bankalardan farklı bir uygulama sunmaktadır.

            Bank Asya EFT Saatleri

EFT artık hemen herkesin bildiği gibi bir banka hesabından farklı bir banka hesabına gerçekleştirilen para transferlerine verilen isimdir. Banka Asya yeni yaşama geçirdiği sistem ile EFT saatlerini müşterilerinin tercih edeceği kanallara göre belirlemektedir. Bank Asya şubeleri aracılığı ile EFT işlemlerini gerçekleştirecek olan müşterileri sabah saat 09.00 ile akşam 17.25 aralarında para transferlerini yapabilirken, ATM’ler aracılığı ile bireysel müşteriler sabah 09.00 ile akşam 16.45 arasında, ticari müşteriler ise sabah 09.00 ile akşam 16.00 arasında EFT işlemlerini yapabilmektedirler.

Tüm bu kanallar üzerinden gerçekleştireceğiniz para transferleriniz yalnızca 10 dakika gibi kısa bir süre zarfında karşı bankanın hesabına aktarılmaktadır. Bank Asya’nın belirlemiş olduğu EFT saat aralığı içerisinde gerçekleştirilmeyen işlemler ise ilk iş günü muhatap bankanın hesabına aktarılmaktadır. Özellikle de Cuma günleri geç saatlerde gerçekleştirilen EFT’ler pazartesi günü ve resmi tatil öncesi geç saatlerde yapılan işlemler ise ilk is günü karşı hesaba aktarılmaktadır.

            Bank Asya EFT Sorgulama

Banka Asya’nın belirlemiş olduğu EFT saatleri dâhilinde yapmış olduğunuz transferleriniz muhatap banka hesabına aynı gün içerisinde geçmezse izleyebileceğiniz bir takım yollar bulunmaktadır. Öncelikle yapmış olduğunuz EFT ile ilgili bilgileri kontrol ettikten sonra herhangi bir hata ya da eksik bilgi ile karşılaşmazsanız ise 0 850 222 4 888 numaralı telefon bankacılığı çağrı merkezi ile irtibata geçebilir ya da banka şubelerine ulaşarak yetkilerden işleminizi kontrol etmelerini isteyebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Şekerbank EFT Saatleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ